NovinkyU-19

Z Ostravy s prázdnou

Devatenáctka nestačila na Baník a prohrála 0:3

Po domácí porážce porážce se Zbrojovkou Brno (2:4) odcestovali svěřenci trenéra Petra Janouška do daleké Ostravy k zápasu 13. kola I. Celostátní ligy U19 proti Baníku. Sparťanům se nevydařil konec prvního poločasu, kdy dvakrát inkasovali a nepříznivý výsledek se jim nepodařilo zvrátit. Ostravě nakonec podlehli 3:0.
Již od začátku utkání museli sparťané přehrávat hluboký obranný val Baníku, který urputně bránil na své vlastní polovině a vyčkával na šance z protiútoků. Spartě se podařilo vytvořit několik nadějných brankových příležitostí, ale ani v jednom případě nerozvlnila síť za zády Zouhara.
Baník se dostal do vedení ve 40. minutě, kdy nařízený pokutový kop proměnil Heller – 1:0.
Krátce po penaltě ztratila sparťanská obrana lacině míč a domácí chybu bleskurychle potrestali druhou brankou v zápasu. Vedení navýšil Zajíček – 2:0.
Ve snaze zisku bodů provedla lavička Sparty o poločase dvě změny. Hucka s Hapalem nahradili Szewieczek s Vokřínkem. Zápas se hrál ve velmi vysokém tempu, ale ani dvojité střídání nepomohlo hostům ke snížení. V 71. minutě se do hry ještě dostal útočník Bláha, ale ani jeho snažení nepřineslo kýžený kontaktní gól. V samotném závěru se naopak prosadil podruhé v mači Heller a zpečetil výhru Baníku o tři branky – 3:0.
V příštím kole čeká starší dorost prestižní derby proti soupeři z Vršovic. S týmem z Edenu se U19 střetne v sobotu 10. listopadu od 11:00 na Strahově
FC Baník Ostrava U19 – AC Sparta Praha U19 3:0 (2:0)
Branky: 40. (pen.) a 90. Heller, 41. Zajíček. ŽK: Zouhar, Kostka – Alhassan, Alexandr. Rozhodčí: Pochylý – Kulička, Lukašík. Počet diváků: 60 diváků.
Ostrava: Zouhar – Kulig, Hasala, Zálešák, Wojatschke (87. Dziuba), Blahuta, Kuběna, Zajíček, Kostka (90. Martiník), Nagy (76. Krakovčík), Heller.
Sparta: Pecháček – Štětina, Hucek (46. Szewieczek), Alexandr, Hapal (46. Vokřínek), Patrák (71. Bláha), Čejka, Radimský, Šnajdr, Šimáček, Alhassan.