RozhovoryMuži A

Jsem spokojený, že jsme zápas dokázali otočit

Zdeněk Ščasný zhodnotil utkání v Karviné

Sparta dokázala ve druhém poločase otočit utkání v Karviné a po vítězství 3:1 utnula nepříznivou sérii tři venkovních porážek bez vstřeleného gólu. Utkání na tiskové konferenci zhodnotil sportovní ředitel Sparty Zdeněk Ščasný.
Sparta zápas otočila a konečně venku zvítězila. Jste spokojený s výkonem mužstva?
Samozřejmě jsem spokojený, že jsme dokázali otočit. Obzvlášť po zápase se Slavií. Je potřeba říct, že tomu pomohlo, že domácí hráli o jednoho hráče méně. Jsem ale rád, že jsme zápas ubojovali. Pro mě bylo nepochopitelné, že jsme začali dobře, ale po dvaceti minutách jsme od toho odstoupili a nebyl to v žádném případě kvalitní výkon. Ve druhé půli jsme hráče nabádali k trpělivosti.
Nelíbil se vám stav hrací plochy. Co konkrétně?
Je standard, že se hřiště pokropí. Neberte to jako výmluvu, ale když se trávník nepokropí, je to pochopitelně pro tým, který chce hrát kombinačně složité.
Jak jste viděl klíčové momenty utkání? Vyloučení Budínského a penalty na obou stranách.
Myslel jsem si, že mohla být červená karta už po zákroku na Sáčka. Slyšel jsem, že naše penalta byla bez diskuzí. Nemám ale možnost od lavičky vidět situaci třeba na videu.
S jakou taktikou jste do zápasu vstupovali?
My jsme chtěli hrát hodně po stranách. Poměrně se nám to dařilo prvních dvacet minut. Měli jsme lépe držet balon. Já si přeju, abychom dohráli podzim pokud možno vítězně a s co nejméně ztrátami.

TISKOVKA | Z. Ščasný po výhře v Karviné

Proč nebyl v nominaci na Karvinou Josef Šural?
My bychom jeli v 19 hráči. Po tréninku před odjezdem ale Pepa řekl, že není připraven nastoupit.
Do utkání naopak nastoupil Tetteh. Jak je na tom zdravotně?
Já myslím, že ho zranění limitovalo hodně a bylo to vidět. Benji celý týden netrénoval, my jsme hrozně chtěli, aby šel hrát. K jeho optimálnímu výkonu ale chybělo hodně.
Karviná dohrávala o deseti po vyloučení Budínského. Pomohla nám podle vás červená karta, nebo naopak uškodila?
Nám pomohl způsob hry Karviné, která se pořád snažila hrát dopředu. Mluvím o situaci, než jsme utkání otočili.
Musel jste o přestávce na hráče za nepříznivého stavu zvyšovat hlas?
Upozorňoval jsem hráče, v čem se můžeme zlepšit. Dnes nebyl v šatně řev ani křik.
Jak jste byl dnes spokojen s obrannými i útočnými standardkami?
Samozřejmě, že je trénujeme a věnujeme se tomu hodně. To, že dal Radaković gól je dobře a mělo by se to opakovat.