Jihočeská výhra

U17 porazila Dynamo ČB 3:0

Mladší dorost čekala v 17. kole I. Celostátní ligy U17 cesta na jih Čech, kde se střetl s třináctým týmem tabulky – SK Dynamo České Budějovice. Sparťané se ujali brzkého vedení již v 7. minutě zásluhou Žížaly a vítězství již nepustili. Sparta do konce utkání přidala ještě dvě branky a porazila Dynamo 3:0.
Tým trenéra Havlíčka odcestoval do Českých Budějovic bez několika hráčů základní sestavy. Kvůli reprezentačním povinnostem chyběli Gedeon se Šilhartem a v Praze na marodce zůstali Sejk, Rydval a Lukavský.
I přes množství absencí se Spartě podařilo vstřelit brzký vedoucí gól. Již v sedmé minutě našel Schánělec pasem za obranu Žížalu, který zachoval tváří v tvář Cízlerovi ledový klid a s lehkostí přehodil brankáře – 0:1. Pro Žížalu to byl devatenáctý zásah v sezóně!
S přibývajícím časem si sparťané vytvořili výraznější převahu, kdy soupeře přehrávali kombinační hrou. Ve 25. minutě našel Vacek svým centrem hlavu Schánělce, který s přehledem zakončil – 0:2.
Do poločasového hvizdu si hráči v rudých dresech vytvořili další nadějné příležitosti, které však často končily mimo. Když se míč vešel mezi tři tyče, skvěle zasáhl brankář Cízler.
Druhou půli nezahájila sparťanská jedenáctka ideálně. Pasivní výkon z úvodu druhé půle znamenal ztrátu dominance a menší počet vyložených šancí. V 68. minutě uviděl domácí Polanský, z rukou rozhodčího Pechance, druhou žlutou kartu a ze zápasu byl vyloučen. Více než dvacetiminutová výhoda neprobíhala dle představ trenérského štábu. „Zbytečně jsme přidržovali míč, hráli na moc dotyků a nebyli už tak nebezpeční. Dokonce jsme váhavou rozehrávkou dovolili soupeři jít do nadějných akcí,“ zhodnotil závěrečných dvacet minut zápasu trenér Havlíček.
Dvě minuty před koncem uzavřel gólový účet zápasu Holoubek, který hlavou zužitkoval centr střídajícího Krajinského – 3:0.
Sparta porazila Dynamo České Budějovice 3:0 a drží první příčku v tabulce o skóre před sešívaným rivalem. V příštím utkání se U17 střetne s pražskou Duklou, a to v sobotu 23. března od 11:00 na Strahově.
Komentář trenéra Petra Havlíčka: „S výhrou a čtvrtým čistým kontem v řadě jsme spokojeni, avšak celkový dojem kazí hra proti oslabenému soupeři. Utkání mělo skončit vyšším gólovým rozdílem.“
SK Dynamo České Budějovice U17 – AC Sparta Praha U17 0:3 (0:2)
Branky: 7. Žížala, 25. Schánělec, 88. Holoubek. ŽK: Hudeček, Polanský – Karabec, Schánělec. ČK: 68. Polanský (ČB). Rozhodčí: Pechanec – Blažej, Průcha. Počet diváků: 100 diváků.
Dynamo: Cízler – Perina, Vítovec, Peneau, Bízek, Kousal (75. Vančura), Česák, Bastl, Hudeček, Polanský, Petr (61. Kolář).
Sparta: Pančev - Borkovec (86. Krajinský), Vitík, Dolejš, Suchomel - Vacek (67. Klimenda), Freisinger, Karabec, Holoubek - Schánělec (77. Dukay), Žížala.