S Duklou za dva body

Sedmnáctka porazila Dukle po penaltách

Mladší dorost odehrál utkání proti pražské Dukle. V kombinované sestavě se sparťanům nepodařilo překonat obranu Dukly, a jelikož na druhé straně Pančev udržel čisté konto, skončilo utkání v základní hrací době bezbrankovou remízou. Extra bod přisoudily Spartě pokutové kopy (3:0).
Trenéru Havlíčkovi chybělo v nominaci devět hráčů, kteří nebyli k dispozici kvůli reprezentačním povinnostem či kvůli zranění a na hře týmu to bylo znát. Základní jedenáctce se nedařilo, chyběla aktivita a Dukla byla v první třetině zápasu nebezpečnějším týmem. Sparťany brzdily nepřesnosti v kombinaci a ztráty ve středu pole.
Až od třicáté minuty měla hra U17 vzrůstající tendenci a zkvalitnila se. Mužstvo si vytvořilo několik nadějných příležitostí, ale jak Vacek, tak i Schánělec mířili mimo. Ke střele z malého vápna se v závěru poločasu protlačil útočník Žížala, ale obrana Dukly pokus zablokovala.
Druhou půli zahájila Sparta mnohem aktivněji již tu první a přitlačila soupeře na vlastní polovinu. Výrazný tlak přinesl i šance říkající si o vstřelení gólu, ale bez úspěchu. Za zády Štefana neskončila ani nejnadějnější příležitost střídajícího Lehockého. Všechny pokusy sparťanské ofenzivy skončily těsně vedle nebo v rukavicích Štefana.
Na druhé straně hrozila Dukla z rychlých protiútoků. Jejich proměnění však zabránil gólman Pančev, který si nakonec připsal nulu, a o výsledku musely rozhodnout penalty. V rozstřelu byla mnohem úspěšnější Sparta, kdy své kopy proměnili všichni střelci (Žížala, Karabec, Holoubek). Dukelští střelci nerozvlnili síť za Penčevem ani jednou a Sparta rozhodla po penaltových kopech (3:0) o dvoubodovém vítězství 1:0.
V příštím kole pocestuje mladší dorost na západ Čech, kde se v sobotu 30. března od 13:15 střetne s Hradcem Králové.
Komentář trenéra Petra Havlíčka: „Jak s výkonem, tak ani s výsledkem nejsme spokojeni. Hlavně první poločas nám nevyšel – naše hra byla pomalá, nepřesná a bez patřičného nasazení. Ve druhé půli přišlo zlepšení, ale nepodařilo se nám skórovat.“
AC Sparta Praha U17 – FK Dukla Praha U17 1:0 (0:0) Pen: 3:0
ŽK: Borkovec, Konopásek M. – Kleček. Rozhodčí: Starý – Patřík, Gunitš. Počet diváků: 60 diváků.
Sparta: Pančev – Hodouš, Karabec, Žížala, Holoubek, Vitík, Borkovec (85. Konopásek M.), Klimenda (70. Dukay), Vacek (53. Lehocký), Dolejš (46. Vydra), Schánělec.
Dukla: Štefan – Denisenko (57. Krenciv), Mejdr (72. Chalupa), Šátek, Janovský (61. Hypius), Šebrle, Uhlíč, Kleček, Hudec (46. Galič), Noll, Kočí.