ReportážeU-19

Prohra na Slovácku

Devatenáctka podlehla Slovácku 0:3

Sparťanský starší dorost zavítal ve 21. kole I. Celostátní ligy U19 do dalekého Uherského Hradiště. Svěřenci trenéra Kopáňka nedokázali překonat obranu Slovácka a domů si neodváží ani bod, protože domácí se prosadili třikrát. V prvním poločase překonal Benadu Kohút a ve druhé části přidali po brance Křižák s Kratochvílou. Sparta prohrála v Uherském Hradišti 0:3.
Jedenáctku v rudých dresech vedl do zápasu s kapitánskou páskou na ruce levý obránce Šnajdr. Sparťanská defenziva musela čelit několika nadějným příležitostem soupeře již od úvodu utkání. Ve 31. minutě došlo před šestnáctkou Benady k faulu a sudí nařídil volný přímý kop. Míč si postavil Kohút a svůj pokus umístil ideálně pro Slovácko, přes zeď, do sítě – 1:0.
Sparťanům se ještě v první půli podařilo dostat míč za záda brankáře Borka, když se po rohu z pravé strany odrazil míč od hrudi Alexandra směrem do sítě, ale na brankové čáře do pokusu ještě sáhl Kozák a praporek pomezního vylétl nahoru. Gól nebyl uznán kvůli ofsajdu.
O poločasové přestávce provedl trenér Kopáňko jednu změnu – v útoku nahradil Bláhu Patrák.
Ve druhé půli si obě mužstva vytvořily dobré příležitosti, ale postrádaly kvalitu v zakončení. Jak Borek, tak na druhé straně Benada nemuseli ve většině případů vůbec zasahovat.
V 76. minutě došlo ve středu hřiště ke sparťanské ztrátě. Balon převzal Křižák, vyvezl ho na hranici velkého vápna a skákavou střelou k tyči navýšil vedení Slovácka – 2:0.
V samotném závěru mače se středem obrany prosmýkl střídající Kratochvíla a křižnou střelou propálil Benadu – 3:0. Sparta podlehla Slovácku 0:3 a v příštím kole vyzve na Strahově Karvinou.
FC Slovácko U19 – AC Sparta Praha U19 3:0 (1:0)
Branky: 31. Kohút, 76. Křižák, 89. Kratochvíla. ŽK: Baran, Polášek, Křižák (všichni SLO). Rozhodčí: Dohnálek – Drozdy, Tomanec. Počet diváků: 100 diváků.
Slovácko: Borek – Baran, Janík, Pernica, Leskovjan, Švrček (57. Vecheta), Kohút, Mumuni (87. Kratochvíla), Polášek, Hajnoš, Křižák (81. Velecký).
Sparta: Benada- Čejka, Alexandr, Gelashvili, Šnajdr, Pudhorocký, Šimáček (70. Jonáš), Szewieczek, Kozák (79. Šilhart), Sejk, Bláha (46. Patrák).