Původní dřevěný stadion stál na Letné od dvacátých let, ve třicátých prošel výraznou rekonstrukcí. Koncem šedesátých let se však ukázalo jako nutné jeho zásadní přebudování, při němž byly všechny tribuny kromě hlavní nahrazeny železobetonovými konstrukcemi. O něco se tím zmenšila kapacita, na stadion se nově vešlo 35 580 diváků, na druhou stranu měla ale Sparta k dispozici moderní stánek, který bez větších zásahů vydržel sloužit až do devadesátých let.
Strůjci rekonstrukce byli architekti Vladimír Syrovátka a Cyril Mandel. Těm se povedlo postavit nové ocelové tribuny, které se ciltivě hodili k západní hlavní tribuně. Hřiště bylo zahloubeno o necelé tři metry a tím se povedlo udržet stadion ve výšce sousedních domů. Nový sparťanský stánek byl prvním v československé historii, který neměl hřiště oddělené od diváků plotem. V hlavní tribuně vzniklo moderní rehabilitační centrum, se saunou, bazénem i vodoléčbou.
Zahajovacím zápasem na novém stadionu byl 7.5.1969 duel proti Austrii Vídeň. Slavnostní výkop provedli sparťané ze čtyř generací - nejstarším byl 81letý útočník Pilát, po něm následoval slavný Pešek-Káďa, další kanonýr Nejedlý a Tichý. Stadion premiérové utkání bez problémů zvládl, horší už to bylo se sparťany. Ti totiž s Austrií prohráli 1:2. Jedinou branku a tím pádem také první sparťanský gól na novém hřišti vstřelil Jurkanin.
„Na takový zápas se nezapomíná už proto, že to je začátek nové sparťanské éry,“ vzpomíná na duel s Austrií Vladimír Táborský. „Člověku před tím zápasem úplně mravenčilo v zádech,“ dodává legendární Václav Mašek. „Nikdo nevěděl, jak ten stadion bude při utkání vypadat, jaké to bude, až se rozsvítí. Bylo to krásné divadlo, nádherný zážitek. Kdo to zažil, musel být hrdý na to, že tohle teď bude náš stadion,“ uzavírá vzpomínku Mašek.
Stadion bez potřeby modernizace sloužil až do roku 1994, kdy proběhla další výrazná rekonstrukce. Kapacita stadionu, dnes známého jako Generali Arena, je nyní 18 889 diváků, všechna místa jsou k sezení a od roku 2002 máme vyhřívaný trávník.
