ReportážeU-16

Výhra po rozstřelu

Šestnáctka porazila Hradec Králové 2:1

Sparťanská šestnáctka odehrála utkání 23. kola netradičně ve čtvrtek. Na Strahov přicestoval Hradec Králové a diváci viděli vyrovnané utkání, ve kterém o vítězi rozhodly až pokutové kopy. Hosté se ujali vedení ve 13. minutě, kdy Ulricha překonal Semerák. Sparta vyrovnala ještě v první půli zásluhou kapitána Vydra, který proměnil nařízenou penaltu. Remízový stav trval až do konce a na řadu přišel rozstřel, který Sparta ovládla 5:3 a připsala si tak extra bod za výhru 2:1 po penaltách.
Svěřence trenéra Hovorky nečekal lehký boj. Hradec Králové se před vzájemným zápasem nacházel na druhém místě tabulky, čtyři body za vedoucím Slovanem Liberec. Východočeši potvrdili své papírové umístění ve 13. minut vedoucím gólem Semeráka – 0:1.
Sparťany obdržená branka nerozhodila a pokračovali v pracovitém výkonu s několika dobrými příležitostmi. Pokusům však chyběla kvalitnější finální fáze. Vyrovnání přišlo v poslední minutě první půle. Po faulu v šestnáctce Hradce si míč na značku pokutového kopu postavil kapitán Vydra a s přehledem překonal Rubeše – 1:1.
Ve velmi vyrovnaném druhém poločase si oba týmy vytvořily několik nadějných šancí, ale ani jeden z gólmanů nepustil za svá záda žádný další míč. Po hodině hry sáhl trenér Hovorka ke dvojímu střídání v ofenzivě. Ze hřiště šli Walter se Sprinzem a jejich místa zaujali Štěpán s Kabongem. Ani hráčská změna nepřinesla kýženou branku a o konečném výsledku rozhodl penaltový rozstřel. V něm hráči v rudých dresech ani jednou neminuli. Naopak hradecké dvakrát vychytal Ulrich a Sparta porazila Hradec Králové po penaltách 2:1.
Ve 25. kole čeká na sparťany Mladá Boleslav, šestý tým tabulky. S výběrem z města automobilů se U16 střetne v neděli 12. května od 10:00 na Strahově.
AC Sparta Praha U16 – FC Hradec Králové U17 2:1 (1:1) po pen.
Branky: 45. Vydra (pen.) – 13. Semerák. ŽK: Stárek - Ludvík. Rozhodčí: Nejedlo – Chrenko, Košina. Počet diváků: 40 diváků.
Sparta: Ulrich – Hodouš, Škoda, Vydra, Sprinz (62. Kabongo), Stárek, Walter (62. Štěpán), Kaštánek, Michl (75. Razetto), Zábranský, Gornický (46. Konopásek).
Hradec Králové: Rubeš – Houdek, Slivka (55. Zengler), Semerák, Schober (76. Horkel), Brychta (83. Laksar), Ludvík, Včelák, Česák, Schmoranz (85. Kruml), Boniš (55. Hypšman).