ReportážeU-19

Noční můra

Devatenáctka podlehla Slavii 0:7

Padesát jedna bodů. Přesně tolik měly na kontě oba rivalové před vzájemným zápasem. Ve 29. kole I. Celostátní ligy U19 došlo na tradiční derby mezi Spartou a Slavií. Svěřencům trenéra Kopáňka mač vůbec nevyšel a z Horních Počernic si odvezli vysokou porážku 0:7.
Šlo o souboj vedoucích týmů ligy, protože bodové zisky obou soků byly totožné. Na stadionek v Horních Počernicích dorazilo přes 300 natěšených diváků. Jako první zahrozila domácí Slavia, ale proti střele vysoko nad nemusel Janáček zasahovat. Nadějně rozvíjející se šanci Sparty středem hřiště zastavil v šesté minutě offside. Další příležitost připravoval útočník Kozák, ale přetažený centr z pravé strany nenašel nikoho ze spoluhráčů.
V 18. minutě si před šestnáctkou Sparty udělal prostor Červ a křížnou střele skrze nohy jedno z bránících hráčů překonal Janáčka – 1:0.
Sparťané mohli odpovědět ve 24. minutě, kdy Šimáček nacentroval přesně na hlavu Kozáka. Ostré zakončení skončilo jen kousek nad Markovičovou brankou. Po půl hodině hry přilétl do vápna Sparty centr z pravé strany, který propadl až na zadní tyč pod nohy Douděry, jenž s velkým přispěním několika odrazů a dávce štěstí dostal míč za brankovou čáru – 2:0.
Za další dvě minuty později se jednomu ze sparťanských stoperů zamotal míč pod nohama, čehož využil Douděra. Obral obránce o balon a následně propálil Janáčka – 3:0.
Svěřencům trenéra Kopáňka chyběla v prvním poločase kvalita a klid ve finální fázi. Krátce po třetí obdržené brance se do vápna Slavie řítil Bláha, ale místo přihrávky pod sebe zvolil ostrý centr na zadní tyč, kde však nebyl nikdo ze sparťanů. V závěru první půle dvakrát střílel Čejka z nadějné pozice, ale ani jedno zakončení neskončilo gólem.
Letenští se v první části trápili v koncovce a Slavii vyšlo na co sáhla. V podstatě každý kratší pobyt před Janáčkem skončil brankou. Lavička Sparty nesáhla o přestávce k žádné změně a fanoušci  přivítali totožné borce v rudém.
Sparťané pomýšleli možný zvrat v utkání, protože stejně jako Slavia mohli ve druhé části vstřelit tři branky. Rychlé zchlazení přišlo pár desítek poté, co sudí Váňa zahájil druhou půli. Šnajdrovu hlavičku po odkopu Markoviče sebral Douděra a střelou k tyči zkompletoval hattrick – 4:0.
Po hodině se ozval i útok devatenáctky Sparty. Po pohledné kombinaci přihrával Patrák pod sebe skrze šestnáctku, kde hledal Šnajdra. Tvrdá střela levého obránce však skončila jen v rukavicích Markoviče. Posléze rozehraný roh nakrátko zakončoval Patrák nad. V 67. minutě rozehrával Kozák přímý kop kousek před velkým vápnem. Střelec však přepálil. Do konce bitvy rivalů zbývalo necelých dvacet minut a na tabuli svítilo skóre pět nula, trefil se Zeronik – 5:0.
Trápení hráčů v rudém nekončilo, protože o tři minuty navyšoval na rozdíl šesti gólů Zinhasovič – 6:0. Vrcholem zmaru sparťanů byl neproměněný pokutový kop Patráka z 86. minuty. Nedáš  dostaneš, toto pravidlo se ukázalo jako pravdivé, když v samotném závěru proměnil penaltu Vít – 7:0.
Sparta podlehla sešívaným 0:7 a ztrácí na druhém místě tabulky tři body právě na Slavii. V příštím kole čeká U19 Viktoria Plzeň, a to v sobotu 11. května od 11:00 v areálu Luční v Plzni.
SK Slavia Praha U19 – AC Sparta Praha U19 7:0 (3:0)
Branky: 18. Červ, 30., 33. a 46. Douděra, 71. Zeronik, 74. Zinhasovič, 90. Vít (pen.). ŽK:  Vincour, Bárta – Szewieczek, Patrák. Rozhodčí: Váňa – Cichra, Hurych. Počet diváků: 350 diváků.
Slavia: Markovič – Vincour, Vlasák (75. Kneifel), Zeronik (80. Bárta), Hošek, Kosek, Vít, Douděra, Zinhasovič, Vlček, Červ (67. Eichler).
Sparta: Janáček – Čejka, Alexandr, Gelashvili, Šnajdr, Konopásek, Szewieczek, Kozák, Bláha (52. Zuberu), Šimáček (85. Jonáš), Patrák.