Domácí ztráta

Sedmnáctka podlehla Dynamu po penaltách 2:3

Dvakrát vedli, ale stejně mají pouhý bod. Sedmnáctka přivítala na Strahově Dynamo České Budějovice. Ve vyrovnaném utkání se jako první mezi střelce zapsal záložník Sparty Váňa. Na jeho zásah ještě v prvním poločase zareagoval Brabec. Ve druhé části se scénář opakoval jen s novými střelci. V rudém dresu se prosadil Kabongo a na konečných 2:2 srovnal jedenáct minut před koncem Bílý. O vítězi rozhodovaly pokutové kopy, v nichž byli úspěšnější hosté a U17 podlehla Dynamu 2:3 po penaltách.
Mladší dorostenci chtěli navázat na venkovní vítězství z Pardubic, kde si s domácími poradili jednoznačně 4:0. Pro Dynamo šlo o premiérové klání letošního ročníku Celostátní ligy, protože první kolo proti Karviné bylo odloženo.
Skóre vyrovnaného mače otevřel ve 36. minutě Váňa, který rudý dres oblékl po působení v Třeboradicích – 1:0. Odpovědět stihli českobudějovičtí ještě do přestávky, když překonal Ulricha Brabec – 1:1.
Přes osm desítek diváků přivítalo na začátku druhé části nepozměněné základní jedenáctky. Sparťanští fanoušci měli důvod k radosti po hodině hry. Po souboji v šestnáctce Dynama odpískal sudí Vnuk pokutový kop. Na značku si míč postavil Kabongo a svým pokusem se nemýlil – 2:1.
Vedení se svěřencům trenéra Hovorky uhájit nepodařilo, protože devět minut před závěrečným hvizdem srovnal stav střídající Bílý – 2:2.
Mužstva si rozdělila po bodu a o extra bodu rozhodl penaltový rozstřel. Loterii nakonec lépe zvládlo hostující Dynamo České Budějovice a U17 tak podlehla Jihočechům 2:3 po penaltách.
V příštím kole se sedmnáctka postaví nováčky Celostátní ligy – Meteoru Praha. Utkání je na prograu ve středu 28. srpna od 13:15 v pražské Libni.
AC Sparta Praha U17 – SK Dynamo České Budějovice U17 2:3 (1:1) po pen.
Branky: 36. Váňa, 61. Kabongo (pen.) – 41. Brabec, 79. Bílý. ŽK: Kabongo – Bílý. Rozhodčí: Vnuk – Myška, Tikal. Počet diváků: 82 diváků.
Sparta: Ulrich – Osmani (76. Zábranský), Konopásek, Vydra, Váňa, Kabongo, Stárek, Kaštánek (81. Walter), Michl, Nguyen, Štěpán (55. Staroščák).
Dynamo: Polanský – Šimeček (58. Hais), Trmal (78. Bílý), Brabec, Malý (82. Bartizal), Hák, Němeček, Bříza (58. Jedlička), Bastl (85. Vančura), Prášek, Kolář.