Vybojované tři body

Sedmnáctka přetlačila Mladou Boleslav 2:1

Mladší dorostenci přivítali na Strahově Mladou Boleslav, která měla před utkáním na kontě šest bodů a krčila se ve spodních patrech Celostátní ligy U17. Tým trenéra Hovorky využil úvodního tlaku, ze kterého vytěžil v desáté minutě vedoucí branku Kabonga. Boleslav dokázala v závěru prvního poločasu srovnat gólem Gregora. Poslední slovo měla však Sparta – v 56. minutě zužitkoval průnikovou přihrávku Kaštánek. Sedmnáctka porazila Mladou Boleslav 2:1.
Svěřenci trenéra Hovorky se mohli inspirovat u svých starších kolegů, kteří v utkání hraném před zápasem U17 deklasovali stejného soupeře 11:0. Mladším dorostencům stačilo na vstřelení první branky zápasu deset minut. Osmani našel v šestnáctce nabíhajícího Kabonga, který se protlačil přes obránce a šikovným obloučkem přehodil Ulricha v brance Mladé Boleslavi – 1:0.
Následně viděli diváci velmi vyrovnanou bojovnou partii, kdy si obě mužstva vytvořila několik nadějných příležitostí. Blízko vstřelení své druhé branky v zápase byl Kabongo, ale míč za záda Vojtěcha Ulricha nedostal. Na druhé straně se musel činit i jeho jmenoval Filip mezi třemi tyčemi v dresu Sparty. Ani jeden z Ulrichů však nakonec neudržel čisté konto. V závěru první půle nestačil Filip Ulrich na tvrdou střelu Gregora z blízkosti – 1:1.
Do kabin se šlo za nerozhodného stavu a oba trenéři mohli střádat plány na zisk všech tří bod. Ani jeden z nich nesáhl o přestávce ke střídání a sudí Nejedlý přivítal na trávníku totožné jedenáctky. Stejně jako v první půli se Spartě podařilo skórovat v úvodu poločasu, když v 56. minutě využil průnikové přihrávky Kaštánek a vrátil letenským vedení – 2:1.
V další nadějné šanci byli Kabongo se Staroščákem, ale ani jeden z nich nepropasíroval míč za brankovou čáru. V závěru utkání ustála domácí obrana v čele s vytáhlým stoperem Stárkem tlak Boleslavi a udržela jednobrankový náskok. Sedmnáctka přetlačila Mladou Boleslav 2:1.
V příštím kole čekají tým trenéra Hovorky hradečtí „votroci“, a to v sobotu 5. října od 13:15 na východě Čech.
AC Sparta Praha U17 – FK Mladá Boleslav U17 2:1 (1:1)
Branky: 10. Kabongo, 56. Kaštánek – 45. Gregor. ŽK: Holakovský (MBO). Rozhodčí: Nejedlý – Klupák, Pytloun. Počet diváků: 50 diváků.
Sparta: Ulrich – Osmani (59. Walter), Sova (70. Kaufman), Štěpán, Kabongo, Stárek, Staroščák, Kaštánek, Michl, Zábranský, Nguyen.
Mladá Boleslav: Ulrich V. – Soukup, Holakovský, Chalupník, Štěrba, Král, Zedníček, Barratt (84. Hradec D.), Hradec P. (66. Vlček), Gregor, Tykva (76. Černý).