ReportážeU-19

Vyloupená Opava

Devatenáctka porazila Opavu 6:1

Starší dorostence čekalo utkání 13. kola Celostátní ligy U19 netradičně již v pátek, kdy svěřenci trenéra Kopáňka zavítali do Opavy. Sparťané ve Slezsku potvrdili šňůru šesti vítězných utkání v řadě a v Opavě přidali sedmou po vítězství 6:1, kdy se o branky v síti Opavy postarali dvougóloví Šilhart s Rynešem a po jednom gólu vstřelili Kozák s Holoubkem.
Sparta začala venkovní utkání náporem a již v 11. minutě se letenští radovali z první vstřelené branky. Šilhart přesnou střelou k tyči překonal Nemčeka v brance Opavy – 0:1.
Hráči v rudých dresech pokračovali v aktivní hře a ve 24. minutě vybojovali volný přímý kop na hranici šestnáctky. Tečovaný pokus Ryneše skončil až v opavské síti – 0:2.
Sparťané i nadále potvrzovali svou formu a postavení v tabulce. Ve 32. minutě se po rohovém kopu dostal k míč Šilhart, který nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:3.
Brankář Benada si čisté konto z Opavy neodvezl, protože o neprůstřelnost ho připravil ve 36. minutě střídající Rataj, který korigoval stav – 1:3.
Na inkasovaný gól zareagoval pražský výběr nejlepším možným způsobem, a to brankou. Matyáš Kozák vrátil ve 38. minutě Spartě tříbrankový náskok – 1:4.
Po změně stran kontrolovali svěřenci trenéra Kopáňka utkání a s přehledem dokráčeli k zisku tří bodů. Navíc v závěru se podruhé v mači zapsal mezi střelce Ryneš a minutu před základní hrací dobou vstřelil šestý gól Sparty Holoubek. Devatenáctka porazila Opavu vysoko 6:1.
V příštím zápase přivítá U19 na Strahově Viktorii Plzeň v odloženém desátém kole. Klání je na programu v úterý 5. listopadu od 11:00.
Slezský FC Opava U19 – AC Sparta Praha U19 1:6 (1:4)
Branky: 36. Rataj – 11. a 32. Šilhart, 37. Kozák, 24. a 86. Ryneš, 89. Holoubek. ŽK: Jelínek – Bláha. Rozhodčí: Dresler – Macrineanu, Šimeček. Počet diváků: 89 diváků.
Opava: Nemček – Celta, Dušek, Katschmarz (24. Rataj), Tománek, Kuča, Ščudla (59. Silber), Hanel, Smilek (71. Schwarz), Goněc, Jelínek.
Sparta: Benada – Gelashvili, Vitík, Freisinger (70. Lukavský), Sejk (60. Schánělec), Kozák (46. Žížala), Ryneš, Jonáš, Šilhart, Bláha, Holoubek.