Z Karviné bez bodu

Sedmnáctka podlehla Karviné 0:2

Na závěr podzimní části čekala mladší dorostence dlouhá cesta do Karviné. Sparťanům se v utkání 15. kola nedařilo proměňovat vyložené příležitosti a sami dvakrát inkasovali, jednou v prvním poločase a jednou ve druhé půli. U17 prohrála v Karviné 0:2 a po podzimní části jí patří sedmé místo v Celostátní lize U17.
Hráči v rudých dresech započali karvinskou misi aktivně a již ve třetí minutě vybojovalo rohový kop. Na rozehraný míč si nejvýše vyskočil vytáhlý Stárek, jeho pokus však prolétl jen těsně vedle tyče. V 10. minutě vyvezl míč přes půl hřiště kapitán Vydra a lobem hledal Kabonga. Přihrávka nakonec doputovala ke Štěpánovi, který vystřelil mimo. Následně se po kombinaci Waltera s Kabongem opět propracoval ke střele Štěpán. Bohužel pro Spartu zakončil opět mimo.
Ve 36. minutě rozehrávali karvinští volný přímý kop. Sparťanská obrana špatně přebrala nabíhající hráče a osamocený Biegon překonal Ulricha – 1:0.
Po prvních čtyřiceti pěti minutách prohrávala sedmnáctka Sparta v Karviné 0:1. Do druhého poločasu provedl trenér Hovorka jednu změnu – místo Waltera vyslal do boje Michla s úkolem vyrovnat. Blízko vytoužené brance byl v 54. minutě Kabongo, ale tečovaný pokus těsně minul branku Fabisze. O dvacet minut později sklepl dlouhý výkop Ulricha Vydra na Kabonga. Útočník s konžskými kořeny se pokusil gólmana přehodit, ale neuspěl. Fabisz konečky prstů na míč dosáhl.
Neproměněné šance domácí trestali. V 76. minutě si po závaru v šestnáctce Sparty našel míč Znaj a nekompromisně propálil vše před ním – 2:0.
Po celou dobu zápasu držel sparťany jejich muž na brankové čáře. Ulrich předvedl několik parádních zákroků a zvláště v posledních minutách mače zabránil navýšení náskoku skvělými zásahy proti pokusům Marciňy s Klváčkem.
Sparta nakonec prohrála v Karviné 0:2 a do Prahy se vrací bez bodového zisku. Mladší dorostenci zakončili podzimní část ročníku na sedmém místě.
MFK Karviná U17 – AC Sparta Praha U17 2:0 (1:0)
Branky: 37. Biegon, 77. Znaj. ŽK: Biegon – Kabongo, Staroščák. Rozhodčí: Černoevič – Kontoršikov, Mojžíš. Počet diváků: 30 diváků.
Karviná: Fabisz – Ceniga – Šilák, Znaj, Motyčka, Jurčák, Vraj (67. Klváček), Marciňa, Biegon (87. Wdowik), Rohal (87. Bugala), Szostek (89. Hruška).
Sparta: Ulrich – Osmani, Hollerbach (60. Boček), Vydra, Štěpán (69. Váňa), Kabongo, Stárek, Walter (46. Michl), Staroščák, Kaštánek, Kaufman (87. Nguyen).