Klub Glasgow City vznikl v roce 1998. V poslední době jde o jednoznačně nejúspěšnější tým ve skotském ženském fotbale. Aktuálně drží sérii 13 mistrovských titulů v řadě. Jako mistr také pravidelně reprezentuje svou zemi v Evropě – v Lize mistryň se Glasgow City dvakrát dostalo až do čtvrtfinále (2014/15 a 2019/20).
Dvakrát postup na penalty
Skotský koeficient není v ženském fotbale zdaleka tak vysoký jako ten český. Zatímco Češky drží vynikající šestou pozici, Skotky jsou aktuálně třinácté v Evropě. Pro skotského mistra to znamená často začínat pouť pohárovou Evropou již v kvalifikaci.
V prvním kole kvalifikace 2020/21 hrané na jeden zápas remizovaly fotbalistky City s irským klubem Peamount United 0:0. Šlo o obrovské překvapení, kurzy na výhru domácích se pohybovaly kolem 1.05, na vítězství Irek šlo vsadit v kurzu kolem 18.50. Zápas nerozhodlo ani prodloužení, o postupu Skotek nakonec musela rozhodnout až sedmá série pokutových kopů.
Ani postup přes závěrečné druhé kolo kvalifikace se nerodil lehce. S islandským Valurem z Reykjavíku hrály Skotky po prodloužení 1:1. Rozhodla až šestá série penalt. V součtu s minulou sezónou, kdy Glasgow postoupilo v osmifinále LM přes Brondby Kodaň také na penalty, šlo již o třetí penaltový postup, čímž byl dokonce vytvořen nový rekord v ženské LM, žádný jiný klub takových postupů nemá více.
Celá kvalifikační anabáze Glasgowa byla pikantní i pro Spartu, která měla účast v hlavní fázi LM jistou přímo. Roli však hrálo nasazení při losu: pokud by Glasgow City kvalifikaci nezvládlo, byly by sparťanky nasazené a mohly by se těšit na potenciálně slabšího soupeře. Takhle však byly nenasazené a hrozili jim silní soupeři jako Bayern Mnichov, Atlético Madrid a Chelsea. Los ale nakonec Spartě přihrál právě Glasgow City, což byl papírově nejslabší soupeř z nabízené čtveřice.

Rivalita s Celtikem a Rangers
Glasgow City je čistě ženský a dívčí tým, nemá v zádech žádný velkoklub známý z mužského fotbalu. Zcela opačná situace je u městských rivalů Celtiku a Rangers. Jejich družstva žen byla založena relativně nedávno (2007 a 2008), o to více se však nyní snaží prosadit. Skotská liga (na rozdíl od té české) nebyla kvůli koronaviru na podzim přerušena. Na prvních třech místech v tabulce jsou nyní seřazené právě tyto tři týmy.
Celtic a Rangers jsou prvními profesionálními kluby ve skotském ženském fotbale. Hráčky Celtiku měly dokonce v únoru soustředění v teple na Kanárských ostrovech. „Víme, že nejlepší ve Skotsku nebudeme přes noc. Vždy ale chceme být nejlepší a tohle je něco, co nám v tom pomůže,“ zaznělo z vedení klubu se čtyřlístkem ve znaku, když se Celtic měnil na profitým.
Glasgow City však zatím dokáže odolávat a držet si svou úspěšnost. „Každou sezónu nám odejde nějaká z našich nejlepších hráček. Když se ostatní poohlížejí po posilách, první kam zabrousí je náš tým. My však musíme pokračovat ve své práci, a být stále úspěšní,“ řekl pro BBC trenér City Scott Booth.

Trenér a hráčky
Glasgow City trénuje osmačtyřicetiletý Scott Booth. U kormidla je již od roku 2015. Sám býval aktivním fotbalistou, jako útočník to z Aberdeenu dotáhl až do Borussie Dortmund a skotského národního týmu.
V kádru Glasgow City převažují skotské fotbalistky, najdeme tam však i Američanky, Irky, Jihoafričanku, Australanku a Severní Irku. Hrající legendou je ve svých 39 letech záložnice Leanne Ross, dres City obléká od roku 2007 a za tu dobu dala v 346 zápasech 262 branek.