RozhovoryMuži A

Vstupovat do zápasů jako s Hradcem? To se nesmí stávat

Adam Hložek po Hradci

Adam Hložek výrazně přispěl k vítězství nad Hradcem Králové. Vstřelil úvodní branku utkání, na další gól přihrál Jakubu Peškovi a se spoluhráči mohl po závěrečném hvizdu slavit triumf 4:0.

HLOŽEK | Takové vstupy do zápasů se nesmí opakovat

Adame, dlouho trvalo, než jsme se dokázali prosadit. Co jste si za stavu 0:0 říkali v poločase?
Trvalo to, přišlo mi, že jsme si snad mysleli, že to proti Hradci půjde samo. Jenže Hradec přijel dobře připravený, dobře na nás nastoupili. Dobře nás presovali, neměli jsme tam toho moc. Pár šancí bylo, ale na gól to bylo málo. Takhle nemůžeme hrát, vstupovat takhle do zápasů, to nejde. Jsem rád, že do druhé půle jsme si řekli, co chceme změnit a povedlo se to.
Byl klíčový ten první gól, kdy z vás viditelně spadlo napětí a přidali jste pak další trefy?
Už v průběhu přestávky jsme věřili, že Hradec nemůže takový styl udržet celý zápas. My jsme na takové zápasy zvyklí, tlačili jsme na ně a nakonec to tam padlo.
Vím, že po remíze na Bohemce jste byli hodně zklamaní, atmosféra nebyla ideální. Projevilo se třeba i to v průběhu prvního poločasu?
To si nemyslím, nebyli jsme nervózní. Chyběl nám tam pohyb. Ale radikálně jsme to změnili.
Máš dneska 1+1, tak jsi osobně spokojený?
Jsem rád za každý gól a za každou asistenci. Určitě se mi po těch posledních zápasech ulevilo, jsem za to rád.