Konečně mi to střílí i ve Spartě

Matěj Pulkrab po Bohemians

Klokany z Vršovic jsme doma porazili jasně 5:1 a velký podíl na tom měl Matěj Pulkrab. Ten utkání prakticky rozhodl třemi góly už v průběhu prvního poločasu a potvrdil, že v závěru podzimu hraje ve velké formě.
Jak hodnotíš dnešní zápas, ve kterém jsi dal tři góly? Zrovna proti týmu, kde jsi taky působil…
Užil jsem si to, nijak jsem ani nemyslel na to, že jsem v Bohemce hrál. Mám tam kamarády, ale dneska to nehrálo roli. V prvním poločase jsme hráli výborně, měli jsme odražené míče, převahu, pořád jsme ohrožovali jejich branku. A z toho vyústily ty góly.

PULKRAB | Konečně mi to padá i na Spartě

Hrál jsi stejně jako ve čtvrtek v základní sestavě. Jak ses cítil fyzicky?
Asi to bylo tím vedením a tím, že jsme drželi míč, ale nebylo to špatný. Až před střídáním jsem cítil nohy. Terén byl náročný, tak už mě to pak dost unavilo.
Slyšel jsem, že jsi dneska oslavil triumf Maxe Verstappena. Tak to tě pozitivně naladilo?
Přesně tak. Už dvě hodiny před zápasem mi bušilo srdce. Nabudilo mě to. Celý super den.
Doma jsme pod trenérem Vrbou v lize neprohráli, cítíš, že domácí prostředí je naše silná zbraň?
Určitě. Máme silný tým, to víme, a když hrajeme tak, jak trenér chceme, pohybujeme se dobře, získáváme míče, tak se nám pak hrajeme dobře. Individuálně tam máme výborné a rychlé kluky, z toho těžíme.
Dal jsi svůj první ligový hattrick. Řekl bys, že jsi v nejlepší formě, cos kdy byl?
To se těžko hodnotí. Jedno jaro v Liberci nebo jaro v Bohemce jsem se taky cítil výborně, téměř každý zápas jsem dával góly. Určitě si ale užívám, že to je konečně i na Spartě.
Jsme z hlediska naladění týmu zpět tam, kde jsme byli před Lyonem, Slováckem…?
Ano, to je důležité. Říkali jsme si, že soupeři zase vyhráli a my musíme bezpodmínečně taky získat tři body. Chceme s nimi držet krok a počkat si, až přijde naše šance.