RozhovoryMuži A

Mrzí to moc

Jakub Pešek po derby

Sparta nezvládla vyhrát třetí derby v řadě, v Edenu jsme v ligovém duelu prohráli 0:2. Po zápase utkání smutně hodnotil Jakub Pešek, který ve druhém poločase trefil tyč.
Jak hodnotíš derby se Slavií?
Nevstoupili jsme do toho dobře, Slavia byla aktivnější. První půli jsme měli zvládnout lépe, hlavně jsme jim neměli dovolit tu branku.
Nástup do druhého poločasu ale vypadal nadějněji…
Určitě, řekli jsme si toho v kabině dost. Chtěli jsme přidat, věděli jsme, že s nimi můžeme hrát. Že šance přijdou. To se stalo, jenže jsme je nevyužili. Strašně nás to mrzí.
Pak zase přišel v naší hře úpadek. Cítili jste i únavu z toho středečního pohárového prodloužení?
Na to se určitě nechceme vymlouvat. Bylo to náročné, ale věděli jsme, co nás čeká. Bylo to bojovné a dost jsme toho naběhali. Škoda, že jsme to nezvládli lépe.
Vyložené šance nám chyběly. Bylo to nedotahování náznaků do šancí to, co dnes rozhodlo?
Ano, náznaky tam byly, ale… Ta moje střela do tyče byla úplně z úhlu, nevím, jestli byl někdo pode mnou a mohl jsem to ještě řešit lépe přihrávkou. Bylo toho ale málo.
Na Slavii teď ztrácíme deset bodů. Co to znamená v boji o titul?
My nic nevzdáváme, budeme bojovat do konce. Ještě je před námi dost kol, budeme věřit do poslední chvíle. Ale teď už to bude dost náročné.