Ligová fotbalová asociaceChance Liga
RozhovoryMuži A

Nedaří se nám základní věci

David Pavelka po Jablonci

Sdílet

Z dohrávky ligového zápasu v Jablonci si odvážíme po remíze jen bod. To znamená, že Sparta ztrácí po 24 kolech ligy na vedoucí dvě mužstva devět bodů. Po utkání na severu Čech jsme mluvili s Davidem Pavelkou, který zápas odehrál na postu stopera.
Jak vnímáš zápas v Jablonci?
Je to další ztráta… Věděli jsme, jaký zápas nás bude čekat, že to nebude moc o fotbale, že to bude soubojové. Že nejsilnější stránka Jablonce jsou standardky. A zase jsme z ní dostali gól. Ve dvou zápasech s nimi jsme dostali tři góly ze standardek, to si pak můžeme malovat, co chceme, ale když to nezvládneme ubránit, tak úspěšní nebudeme.

PAVELKA | Nedaří se nám základní věci

Proč se ale ty chyby pořád opakují, když o nich víme?
Někdy takové období prostě příjde, i když se tomu věnujete a pořád to opakujete na tréninku. Ale vysvětlit si to nedokážu, to jsou základní věci – zodpovědnost při standardce, obsadit si hráče. I při těch ofenzivních to občas neplníme. To jsou základní nedostatky?
Fotbal moc krásy dnes nenabídl. Čekali jste takový zápas?
Jednoznačně ano. Ale myslím si, že v té poslední třetině hřiště, kdyby se nám to povedlo dát na zem, tak by se kluci prosadili. Nějaké náznaky jsme měli, ale bylo toho málo. Věděli jsme, jaký bude terén, že Jablonec bude chtít hrát rychle za obranu. I když to nebyl dobrý výkon a hezký zápas, tak to směřovalo k tomu, s čím jsme počítali – že to může být o jednom gólu. A my jsme ho bohužel zase dostali jako první.
Jak z toho ven?
To se jednodušše řekne – vyhrát nějaký zápas. Ale my jsme v situaci, že se nadřeme úplně na všechno. Ani ten pohárový zápas od nás nebyl ideální, zvládli jsme ho, ale doufali jsme, že nás to zvedne. Ale v derby přišla další facka a dneska opět. Musíme se semknout a zlomit to na sílu. Všichni bychom chtěli hrát hezký fotbal a dominovat, ale teď jsme v situaci, kdy se nedaří základní věci a patláme se v tom.
Bude to ve zbytku sezony spíš boj o udržení třetí příčky než pomýšlení na titul?
Ne, myslím, že takhle pořád nikdo nepřemýšlí, že bychom se koukali pod sebe. Reálná šance dotáhnout se na týmy nahoře je už mizivá, ale nikdo nepřestal ještě věřit. Pořád je ve hře hodně bodů, nevzdáváme to.

Další novinky