Porážka v Plzni

Sparta prohrála o tři branky

Sparta má za sebou třetí zápas v nadstavbové skupině. Na půdě vedoucího týmu FORTUNA:LIGY prohrála 0:3. Všechny branky vstřelila Plzeň už v prvním poločase.
Trenér Sparty Pavel Vrba se rozhodl poslat na trávník stejnou jedenáctku, kterou chtěl nasadit do odloženého finále MOL Cupu. Hrát nemohli jen zranění Čelůstka a Panák.
V 5. minutě Kopic napřáhl z dálky, jeho střela skončila vysoko nad bránou Milana Heči.
O tři minuty později se rohovém kopu se ve skrumáži nejlépe zorientoval Beauguel a hlavou poslal balon do brány.
Ve 21. minutě Havel napřáhl ve vápně, jeho křížná střela se otřela o pravou tyč a zapadla do brány.
O pět minut později Bucha v roli posledního stáhl na polovině Peška a byl vyloučen. Situaci ještě posvětil VAR.
Ve 34. minutě kopala Plzeň standardní situaci. Na malém vápně byl nejaktivnějším hráčem Hejda, který poslal potřetí balon do naší sítě.
Po prvním poločase jsme tak prohrávali v Plzni o tři branky.
Šest minut po pauze po střele Haraslína rozvlnil síť Dávid Hancko. Radost ale trvala jen velmi krátce, rozhodčí totiž okamžitě zvedl praporek kvůli ofsajdu.
V 54. minutě se počet hráčů na hřišti srovnal, když po kontaktu s Řezníkem viděl druhou žlutou kartu LK37.
Po hodině hry přišla velká příležitost Sparty. Po centru Minčeva vypadl Staňkovi balon přímo před Čvančaru, který hlavou posílal míč na bránu. Staněk ale ještě balon vyrazil a následně se střetl s Čvančarou.
V 68. minutě to Minčev zkusil z dálky. Jeho pokus proletěl nad bránou.
Dvacet minut před koncem Hancko zachránil Spartu, když na brankové čáře vykopl střelu Řezníka.
V 83. minutě Hložek napřáhl z hranice vápna. Jeho pokus však domácí srazili na roh.
Víc už se nestalo a Sparta prohrála o tři branky.
FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha 3:0 (3:0)
Góly: 8. Beauguel, 21. Havel, 34. Hejda. ŽK: Dočkal, LK37, Čvančara, Sáček – Beauguel. ČK: 26. Bucha – 54. LK37. Rozhodčí: Černý – Caletka, Paták. Diváci: 11 389.
Plzeň: Staněk – Řezník, Santos, Hejda, Havel – Kopic (77. Trusa), Bucha, Kalvach, Sýkora (40. Pernica), Mosquera (66. Holík) – Beauguel (66. Chorý).
Sparta: Heča – Wiesner (38. Harslín), Vitík, Hancko, Højer (46. Pavelka) – Pešek (60. Minčev), Sáček, LK37, Dočkal (60. Karabec), Hložek – Čvančara.