Bod z Olomouce

Sparťané v prvním jarním utkání remizovali 1:1

V prvním jarním utkání vyjeli sparťané do Olomouce. Svěřenci Briana Priskeho díky gólu Tomáše Čvančary rychle vedli, Sigma však zvládla ještě na konci první půle vyrovnat. V samém závěru hosté měli velký tlak, Filip Panák dokonce v nastavení trefil tyč, další branku však přidat nedokázali, a musí se tak smířit s remízou 1:1.
Po více než dvouměsíční pauze nás čekalo další soutěžní utkání, které bylo zároveň prvním zápasem jarní části české nejvyšší fotbalové ligy. V rámci sedmnáctého kola zavítali svěřenci Briana Priskeho do Olomouce, která se v tabulce nachází hned za Spartou. Na startu jara nebyli realizačnímu týmu k dispozici David Pavelka, Casper Højer, Ondřej Čelůstka a Jakub Pešek. V základní sestavě naopak nastoupil kapitán Ladislav Krejčí, který většinu podzimu laboroval se zraněním. Do zápasu od první minuty vyběhla tato jedenáctka: Kovář – Vitík, Panák, Sørensen – Wiesner, Sadílek, Krejčí, Zelený – Čvančara, Kuchta, Haraslín.
Po prvních okamžicích, které se nesly v duchu vlažného oťukávání a snahy dostat se do provozní teploty v jinak promrzlém prostředí, protancoval Lukáš Haraslín pohlednou zidanovkou středem hřiště a následně předal míč Čvančarovi, který přesnou střelou poprvé v zápase rozvlnil síť – 1:0. Vzápětí musel Brian Priske sáhnout k prvnímu střídání a Asgera Sørensena nahradit Patrikem Vydrou.
Utkání mělo brzkému gólu navzdory parametry vyspělé taktické bitvy, hráči ve žlutých dresech ovšem měli více ze hry a domácí do ničeho nepouštěli. Ti hrozili především ze standardních situací. Pět minut před koncem poločasu se dostal Lukáš Haraslín do samostatného úniku a po kontaktu s Trefilem byla odpískána penalta. Po konzultaci s videorozhodčím však rozhodčí Zelinka své rozhodnutí odvolal. V samém závěru první pětačtyřicetiminutovky se po skrumáži ve vápně nejlépe zorientoval Navrátil a akrobatickým zakončením srovnal skóre.
V 55. minutě na ležícího Tomáše Čvančaru ošklivě dopadl jeden z olomouckých hráčů a na hrací plochu musela být povolána nosítka, což vedlo Briana Priskeho k dalšímu nucenému střídání. Na trávník vyběhl Awer Mabil, pro kterého to byla soutěžní premiéra ve sparťanském dresu. Právě nový muž na hřišti vyslal v 68. minutě dalekonosnou ránu zpoza vápna, ta se ovšem mezi tři tyče nevešla.
Čtvrthodiny před uplynutím řádné hrací doby sáhl realizační tým hned po trojnásobném střídání. Do hry poslal Mejdra s Minčevem a Kamenovićem. Poslední jmenovaný se tak stal druhým debutantem dnešního večera. Čím blíže byl konec, tím vyšší tlak sparťané měli. V deváté nastavené minutě nejprve Lukáš Haraslín nůžkami těšně minul bránu a z následného rohu nastřelil Filip Panák tyč. Více už se v dramatickém závěru nestalo a musíme se tak spokojit pouze s bodem za remízu 1:1.
SK Sigma Olomouc – AC Sparta Praha 1 : 1 (1:1)
Branky: 10. Čvančara (Haraslín), – 45. Navrátil. Karty: 90+3. Trefil, 90+9. Zifčák – 43. Haraslín, 74. Vydra. Rozhodčí: Zelinka – Kubr, Podaný. Návštěva: 7126.
Sestava Olomouce: Trefil – Pokorný, Vraštil, Beneš, Zmrzlý (90+10. Zlatohlávek) – Breite, Ventúra (86. Vodháněl) – Navrátil (63. Zorvan), Růsek (86. Spáčil), Zifčák – Chytil.
Sestava Sparty:  Kovář – Panák, Vitík, Sørensen (13. Vydra, 75. Mejdr) – Wiesner (75. Mejdr), Sadílek, Krejčí, Zelený – Čvančara (60. Mabil), Kuchta (75. Minčev), Haraslín.