Tři body z Ďolíčku

Sparťané porazili Bohemians 6:2

Nefalšované gólové hody byly k vidění v rámci 19. kola české nejvyšší soutěže v pražských Vršovicích. Svěřenci Briana Priskeho již po první půli díky přesné trefě Ladislava Krejčího a  penaltě chycené Matějem Kovářem těsně vedli. Po změně stran navíc spustili kanonádu, nasázeli klokanům dalších pět branek, a dovedli utkání ke konečnému výsledku 6:2.
Nedělní podvečer měl na pořadu střetnutí dvou pražských klubů, vršovičtí klokani hostili Spartu. Ta pro toto utkání nemohla nasadit šestici hráčů, na marodce zůstali Casper Højer, Ondřej Čelůstka, Filip Panák, Jakub Jankto, Jan Mejdr a Jakub Pešek. Do základní sestavy se naopak vrátili Martin Vitík, Tomáš Wiesner a Asger Sørensen, oba stopeři vynechali poslední utkání kvůli zranění. Zahajovací jedenáctka tak vypadala následovně: Kovář – Vitík, Sørensen, Krejčí – Wiesner, Sadílek, Kairinen, Zelený – Čvančara, Kuchta, Haraslín.
Jako první zahrozili hosté, v 5. minutě v dobré pozici zakončoval Kuchta, jeho pokus však těsně minul levou tyč. Ten samý hráč již o několik okamžiků později síť rozvlnil, jeho gól ale rozhodčí Szikszay po konzultaci s VARem odvolal kvůli ofsajdovému postavení. Po čtvrthodině hry už sparťané mohli plnohodnotně slavit. Kairinenův centr z pravé strany prodloužil Zelený a Ladislav Krejčí uklízel balón do prázdné brány – 1:0. Kapitán byl při chuti. O několik okamžiků později vystřihl ve vápně akrobatické zakončení, kterému mnoho nechybělo.
Utkání bylo plné emocí, dále ale hrozili hlavně hosté. V 37. minutě nejprve Čvančara z otočky napálil břevno a vzápětí zkusil své štěstí zpoza vápna Haraslín, jeho přízemní rána prosvištěla kolem levé tyče. V nastavení zahrál Martin Vitík ve vlastním vápně rukou a rozhodčí okamžitě ukázal na pokutový puntík. Matěj Kovář ovšem fantasticky vystihl směr, a jeho zásluhou se tak šlo do kabin za příznivého stavu.
Domácím se podařilo lépe vstoupit do druhé půle, po dvou minutách srovnal skóre Aleš Čermák. Sparťany ovšem obdržená branka nikterak nerozhodila. V 56. minutě se nejprve nechytatelnou pumelicí prosadil Haraslín, poté po ruce ve vápně proměnil nařízenou penaltu kapitán Ladislav Krejčí a třetí gól v krátkém časovém úseku přidal hlavou po rohu Tomáš Čvančara – 4:1. Klokanům se na střeleckou smršť hostů podařilo částečně reagovat a další pokutový kop se jim už proměnit podařilo.
Dvacet minut před závěrečným hvizdem připravil Brian Priske své první střídání. Jednoho ze střelců, Tomáše Čvančaru, nahradil na hrací ploše Awer Mabil. V 80. minutě dostal milimetrový pas za obranu Jan Kuchta, který tváří v tvář brankáři Jedličkovi nezaváhal – 5:2! Do hry se na poslední minuty dostali Martin Minčev, Kryštof Daněk a Qazim Laci. Pro posledního jmenovaného to byla zároveň soutěžní premiéra v rudém dresu. První jmenovaný zase potvrdil dobrou formu z posledních zápasů, v nastavení přidal šestou branku svého týmu, a rozhodl tak o konečném výsledku 6:2.
1 / 149
Bohemians Praha 1905 – AC Sparta Praha 2:6 (0:1)
Branky:  48. Čermák (Beran), 70. Čermák (pen.) – 15. Krejčí (Zelený), 56. Haraslín, 60. Krejčí (pen.), 67. Čvančara (Kairinen), 81. Kuchta (Sadílek), 90. Minčev (Mabil). Karty: 22. Prekop, 57. Hůlka – 36. Čvančara, 47. Wiesner. Rozhodčí: L. Szikszay - J. Kříž, M. Vlček. Návštěva: 6300.
Sestava Bohemians: Jedlička – Hůlka, Petrák, Vondra – M. Dostál (77. Mužík), A. Čermák, Jindřišek, Kovařík (77. Nový) – Prekop (46. Beran), Puškáč (86. Hála), Jan Matoušek (86. Novák).
Sestava Sparty: Kovář – Vitík, Sørensen, Krejčí – Wiesner, Sadílek (89. Laci), Kairinen, Zelený – Čvančara (70. Mabil), Kuchta (89. Daněk), Haraslín (83. Minčev).