NovinkyWU-15

WU15: Zimní liga s návštěvou z A-týmu

V Satalicích se tentokrát nejen hrálo, ale i besedovalo

Starší žákyně mají odehrané za poslední dva týdny čtyři zápasy. O minulém víkendu změřily síly s Duklou Praha a Baníkem Ostrava. A o tomto víkendu odehrály další dvojzápas proti Brnu a Liberci v rámci zimní ligy. Všechna utkání si detailněji přiblížíme.
Na Julisce nastoupila sestava složená z hráček ročníku 2009 a postupně se prosadily sparťanské hráčky dokonce sedmkrát. O den později přijel do Satalic Baník Ostrava a obměněná sestava vyhrála rozdílem pěti branek.
4. 2. 2023, přípravné utkání
FK Dukla Praha – AC Sparta Praha 0:7 (0:3)
Branky: 2x Oudránová, Trnovcová, Sedláčková, Čuntová, Koblihová, Plachá
Sestava: Harantová – Ondračková, Rampasová, Třeštíková, Plachá, Koblihová, Oudránová, Trnovcová, Petráková, Čuntová, Urbanová, Hájková, Sedláčková
5. 2. 2023, přípravné utkání
AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava 6:1 (2:1)
Branky: 2x Oudránová, Strašíková, Lesáková, Balázsová, Čuntová
Sestava: Harantová – Chládková, Oudránová, Strašíková, Trnovcová, Buriánková, Lesáková, Petráková, Balázsová, Čuntová, Eiseltová
O tomto víkendu sparťanky odehrály dva zápasy zimní ligy. V prvním zápase nestačily hráčky roč. 2009 na tým z Brna a prohrály 1:5. Druhý zápas proti dívkám z Liberce začal pro sparťanky také špatně a v úvodu prohrávaly.
Do poločasu domácí skoré otočily a ujaly se vedení 2:1. Ve druhém poločase branky vstřelily jen hostující hráčky a dokázaly tak zápas znovu otočit a vyhrát. Hráčky ACS tak oba zápasy tentokrát prohrály.

V rámci zimní ligy, kterou Sparta pořádá, čekalo na všechny týmy překvapení v podobě návštěvy trenéra A týmu žen Martina Masaryka a dvou hráček Lauren Chang a Mariany Jaleca. Mladé fotbalistky se během besedy od našich zahraničních hráček dozvěděly spoustu zajímavých informací; na závěr proběhlo focení. Všechny týmy si návštěvu trenéra a hráček velmi užily a my jim děkujeme za návštěvu.