Tři góly do sítě Brna

Sparta si v epet ARENĚ proti Zbrojovce připsala devátou soutěžní výhru v řadě

První dubnová neděle se nesla ve znamení utkání mezi Spartou a brněnskou Zbrojovkou. Přestože svěřenci Briana Priskeho po čtvrt hodině hry prohrávali, díky přesným trefám Krejčího a Kuchty zvládli během deseti minut vývoj zápasu otočit. Po změně stran přidal další branku Tomáš Wiesner, čímž rozhodl nejen o konečném výsledku 3:1, ale i o prodloužení vítězné série na devět soutěžních zápasů.
Po reprezentační pauze se opět na Letnou vrátila česká nejvyšší soutěž. Při příležitosti 25. ligového kola přivítali sparťané v epet ARENĚ brněnskou Zbrojovku. Ze zdravotních důvodů nebyla realizačnímu týmu k dispozici čtveřice hráčů, kromě dlouhodobě zraněných Čelůstky s Peškem nemohli kvůli nemoci do klání zasáhnout Adam Karabec a Dimitrije Kamenović. Od prvních minut nastoupila tato jedenáctka: Kovář – Vitík, Sørensen, Krejčí – Wiesner, Kairinen, Sadílek, Zelený – Čvančara, Kuchta, Haraslín.
Zaplněné tribuny od úvodního hvizdu hnaly domácí do jednoho ofenzivníhu výpadu za druhým. V 9. minutě se po přesném centru Zeleného ocitl tváří v tvář Berkovcovi Tomáš Wiesner, brněnský brankář ale sparťanského odchovance vychytal. Byli to ovšem hosté, kteří se radovali jako první. V 16. minutě se odpoutal od obránců Jakub Řezníček a z hraniční pozice překonal Matěje Kováře. Brněnská radost však neměla dlouhého trvání, vzápětí se hlavou po rohu prosadil Ladislav Krejčí – 1:1!
Neuběhlo ani pět minut a letenské tribuny propukly v jásot podruhé. Tentokrát si našel míč na malém vápně Jan Kuchta a nedal Berkovcovi sebemenší šanci – 2:1! Na druhé straně po zaváhání v obraně nastřelil Alli spojnici. Ve 39. minutě dovedli sparťané pohlednou akci po ose Wiesner-Haraslín-Kuchta-Čvančara takzvaně až do kuchyně. Poslední jmenovaný dokonce dostal balón za brankovou čáru, rozhodčí však odpískal hru rukou, a gól tak neplatil.
Po změně stran pokračovali domácí v tlaku, čehož využili hned v 50. minutě. Wiesner zavíral pravou tyč, kde jej našel milimetrový centr Krejčího – 3:1! O šest minut později provedl realizační tým vedený Brianem Priskem další střídání, Lukáše Haraslína nahradil bulharský ofenzivní univerzál Martin Minčev. Na druhé straně zakončoval z nebezpečné pozice znovu aktivní Alli, pohotový Kovář mu však vystavil stopku.
V 62. minutě si po rychlé kombinaci připravil Čvančara zakončení z hranice vápna, jeho technický pokus jen těsně minul pravou tyč. Dvacet minut herního času dostali od trenéra Jakub Jankto s Qazimem Lacim, kteří vystřídali Kaana Kairinena a Tomáše Čvančaru. Šanci dostali také Awer Mabil s Janem Mejdrem, kteří vyběhli na hrací plochu v 81. minutě. Utkání se dohrávalo v poklidu a sparťané kontrolovali balón na svých kopačkách. Po závěrečném hvizdu proto mohla celá epet ARENA slavit nejen výsledek 3:1, ale i devátou soutěžní výhru v řadě.
AC Sparta Praha – FC Zbrojovka Brno 3:1 (2:1)
Branky: 20. Krejčí, 24. Kuchta, 50. Wiesner – 16. Řezníček. ŽK: 65. Kairinen, 90. Sadílek, 90. Jankto – 28. Hlavica, 52. Divíšek, 86. Šural. Rozhodčí: M. Radina - J. Kříž, J. Hrabovský.  Návštěva: 17 266.
Sestava Sparty: Kovář – Vitík, Sørensen, Krejčí – Wiesner (81. Mejdr), Kairinen (71. Laci), Sadílek, Zelený – Čvančara (71. Jankto), Kuchta (81. Mabil), Haraslín (56. Minčev).
Sestava Brna: Berkovec – Hrabina, Šural, Hlavica, Divíšek (85. Rogožan) – Texl, Falta – Alli, Ševčík (71. Fousek), Granečný – Řezníček.