Postup do finále

Sparťané v semifinále MOL Cupu porazili Dynamo 2:0

Desátou soutěžní výhru Sparty v řadě sledovali fanoušci v epet ARENĚ při příležitosti semifinále MOL Cupu, ve kterém letenští vyzvali Dynamo České Budějovice. Svěřenci Briana Priskeho se dostali do vedení osm minut před koncem první půle, kdy po milimetrovém pasu Sadílka rozvlnil síť Martin Minčev. První jmenovaný přidal po změně stran ještě druhou branku, a rozhodl tak o konečném výsledku 2:0. Spolu se svými spoluhráči navíc učinil předposlední krůček na cestě za ziskem poháru.
První dubnové středeční odpoledne mělo na programu semifinálové utkání našeho A-týmu proti Českým Budějovicím. Ze zdravotních důvodů nebyla realizačnímu týmu k dispozici čtveřice hráčů, kromě dlouhodobě zraněných Čelůstky s Peškem nemohli do klání zasáhnout Adam Karabec a Dimitrije Kamenović. Brian Priske připravil, ak ostatně bývá v poháru zvykem, několik změn. Šanci v základu dostali Jan Mejdr, Filip Panák a Martin Minčev. Od prvních minut nastoupila tato jedenáctka: Kovář – Vitík, Panák, Sørensen – Mejdr, Kairinen, Sadílek, Zelený – Minčev, Kuchta, Haraslín.
Sparťané zahrozili jako první, ve 3. minutě po rohu Kairinena nebezpečně hlavičkoval Vitík. Po následném odkopu se však v souboji s českobudějovickým hráčem, který si počínal nedovoleně, zranil Jan Mejdr, a hned zkraje utkání musel trenérský štáb sáhnout ke střídání. Na hřiště se tak dostal Jakub Jankto. Ve 25. minutě se po pravém křídle hnal do samostatného úniku Potočný, Matěj Kovář však zachoval chladnou hlavu a budějovického křídelníka vychytal.
Po půl hodině hry rozehráli domácí roh nakrátko. Lukáš Haraslín měl proto o něco více času a prostoru připravit si technickou střelu z hranice vápna, která trefila pravou tyč! Ve 37. minutě vyhrál Jan Kuchta několik soubojů ve středu hřiště a rozehrál do strany na Sadílka, který milimetrovou přihrávkou našel Minčeva. Ten s instinktem zabijáka uklidil míč za gólmanova záda – 1:0! Chvíli na to si oba aktéři prohodili pozice, Sadílek však bránu přestřelil.
V 50. minutě ukázal hlavní rozhodčí na pokutový puntík, kvůli ofsajdovému postavení však následně penaltu odvolal. Po hodině hry musel kvůli zranění střídat střelec první branky Martin Minčev, kterého na hrací ploše nahradil Tomáš Čvančara. Chvíli na to se k exekuci přímého kopu postavil Lukáš Haraslín a podruhé v zápase orazítkoval brankovou konstrukci. Dále Hrozili především sparťané, brankář Janáček ale likvidoval jednu šanci za druhou.
Necelých patnáct minut před koncem druhého poločasu našel přesný centr Lukáše Haraslína hlavu jeho jmenovce Sadílka, který trknul balón do sítě – 2:0! Vzápětí připravil Brian Priske trojnásobné střídání, v rámci kterého poslal do hry Awera Mabila, Qazima Laciho a Caspera Højera, kteří nahradili Jakuba Jankta spolu s Lukášem Haraslínem a Lukášem Sadílkem, tedy oba hráče, kteří měli prsty ve druhé sparťanské trefě. V samém závěru dostal ještě českobudějovický Králik po faulu na Čvančaru druhou žlutou kartu a musel jít do sprch o pár okamžiků dříve než ostatní. Ani to ovšem nic nezměnilo na konečném výsledku 2:0 a tedy i postupu Sparty do finále MOL Cupu.
AC Sparta Praha – SK Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)
Branky: 37. Minčev, 76. Sadílek. ŽK: 49. Panák – 61. Králík, 67. Potočný, 90. Sladký. ČK: 90. Králik. Rozhodčí: P. Hocek - J. Kubr, J. Šimáček. Návštěva: 11 562.
Sestava Sparty: Kovář – Vitík, Sørensen, Panák – Mejdr (3. Jankto, 78. Højer), Kairinen, Sadílek (78. Laci), Zelený – Minčev (60. Čvančara), Kuchta, Haraslín (78. Mabil).
Sestava Dynama: Janáček – Broukal (46. Bastl), Králik, Čoudek – Sladký, M. Čermák (73. Škoda), Hora, Potočný (90. Sluka) – P. Hellebrand, Čavoš (81. Penner) – Zajíc (81. Hais).