ReportážeMuži A

Výhra nad Plzní

Sparťané porazili v epet ARENĚ Viktorii 2:1

Emotivní utkání s hektickým závěrem sledovala zaplněná epet ARENA při příležitosti 29. kola české nejvyšší soutěže. Ačkoliv Viktoria skórovala jako první, ještě před koncem první půle zvládl vyrovnat Kuchta. Po změně stran se svěřenci Briana Priskeho tlačili do jedné šance za druhou, rozhodnout o výhře a konečném výsledku 2:1 se však povedlo kapitánu Ladislavu Krejčímu až v samotném nastavení, kdy proměnil pokutový kop.
Poslední domácí utkání před nadstavbou, sehrál náš A-tým s plzeňskou Viktorií, která se v tabulce nachází na třetím místě, tedy hned za Spartou. Realizačnímu týmu nebyli ze zdravotních důvodů k dispozici dva hráči, kromě dlouhodobě zraněného Peška nemohl do utkání zasáhnout také Jan Mejdr. V základní sestavě se oproti poslednímu ligovém kolu objevili Qazim Laci s Filipem Panákem. Po jednozápasové pauze nastoupil od první minuty také Tomáš Čvančara. Úvodní hvizd tak přímo z hrací plochy sledovala tato jedenáctka: Kovář – Panák, Sørensen, Krejčí – Wiesner, Kairinen, Laci, Zelený – Čvančara, Kuchta, Haraslín.
Sparťané se zaplněnými tribunami v zádech byli od samého začátku aktivnější než soupeř, v 10. minutě zakončoval z malého vápna Kuchta, jeho střela z otočky jen těsně minula levou tyč. I Plzeň vystrkovala růžky, o pět minut později rozvlnil boční síť Hejda. Domácí pak zavřeli Viktorii před jejím vápnem a posílal do ohně jeden balón za druhým, žádnou příležitost ale v gól neproměnili. Na druhé straně vytáhl výborný zákrok Matěj Kovář.
Po půl hodině hry musel Brian Priske sáhnout k prvnímu střídání, zraněného Čvančaru nahradil Adamem Karabcem. Vzápětí poslal hosty do vedení Durosinmi. Pět minut před koncem poločasu srovnal hlavou Ladislav Krejčí. Situaci rozhodčí dlouho zkoumal na videu, nakonec však branku odvolal. Závěr první půle byl plný emocí a na obou stranách jsme viděli celou řadu faulů. V nastavení byl však Staněk znovu překonán, tentokrát Kuchtou a tahle branka už platila – 1:1!
Po změně stran pokračovala Sparta v tlaku. Hned zkraje druhé pětačtyřiceti minutovky došlo k docela kurióznímu momentu. Hosté slavili branku, rozhodčí však pískal faul a domácí se po rychle rozehrávce hnali dopředu. Následné přerušení tak ani jeden z týmů nechápal. Další nepříjemnou situaci museli realizační tým řešit v 58. minutě. Asger Sørensen nemohl pokračovat, a tak šel na plac Martin Vitík.
Dále to byli domácí, kdo se hnal do jedné šance za druhou, vedoucí branku se jim však vstřelit nedařilo. Trenéři proto sáhli rovnou k dvojímu střídání a poslali do hry Martina Minčeva s Lukášem Sadílkem. V hektickém závěru nařídil rozhodčí za ruku ve vápně pokutový kop pro Spartu a rovnou také rozdal dvě červené karty. Penaltu bezpečně proměnil Ladislav Krejčí, a doslova tak za pět minut dvanáct rozhodl o výhře a konečném výsledku 2:1!
AC Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň 2:1 (1:1)
Branky: 45. Kuchta, 90. Krejčí – 30. Durosinmi. ŽK: 34. Krejčí, 90. Zelený – 44. Hejda, 90. Kaša, 90. Staněk, 90. Jemelka. ČK: 90. Minčev. – 90. Hejda. Rozhodčí: P. Orel - J. Kubr, L. Slavíček. Návštěva: 17 668.
Sestava Sparty: Kovář – Panák, Krejčí, Sørensen (58. Vitík) – Wiesner, Kairinen (80. Sadílek), Laci, Zelený – Čvančara (30. Karabec) Kuchta, Haraslín (80. Minčev).
Sestava Plzně: Staněk – Kaša, Hejda, Jemelka – Holík, Bucha (7. Květ), Kalvach, Sýkora – Mosquera (81. M. Vydra), Chorý, Durosinmi (65. Kliment).