Vládci Prahy

Sparťané v 307. derby zvítězili 3:2

Ve třetím derby, které během pár posledních týdnů bylo na Letné k vidění, svěřenci Briana Priskeho třikrát vedli. Nejprve v prvním poločase vymetl z přímého kopu levý horní roh slávistické brány Lukáš Haraslín, po změně stran pak přidal druhou branku Asger Sørensen. V nastavení proměnil pokutový kop kapitán Ladislav Krejčí, čímž rozhodl o výhře a konečném výsledku 3:2.
Finálová část české nejvyšší soutěže přichystala třetí derby v krátkém časovém období. Ze zdravotních důvodů nemohla do zápasu se Slavií zasáhnout trojice sparťanů, kromě dlouhodobě zraněného Peška nebyli trenérskému štábu k dispozici také Čvančara s Pavelkou. Do základní sestavy se naopak vrátili Asger Sørensen s Lukášem Haraslínem a Janem Mejdrem. Od první minuty vyběhla na hřiště tato jedenáctka: Kovář – Vydra, Panák, Sørensen – Mejdr, Sadílek, Krejčí, Zelený – Minčev, Kuchta, Haraslín.
V 307. derby, které zároveň neslo nálepku toho nejdůležitějšího zápasu sezony, byla významnost cítit již před úvodním hvizdem. Zaplněné ochozy epet ARENY sledovaly opatrný vstup obou mužstev, na kterých bylo znát, že nechtějí udělat sebemenší chybu. Jako první zahrozili ve 24. minutě domácí. Haraslínův centr na zadní tyč si našel Panák, jeho hlavička však mířila pouze do Kolářovy náruče.
Po půl hodině hry dostali sparťané možnost zahrávat standardku ze zajímavé pozice. K míči se postavil Lukáš Haraslín a svou pumelicí vymetl Kolářův levý horní roh – 1:0! Radost nevydržela dlouho, o pět minut později úspěšně zakončil rychlou akci sešívaných Ivan Schranz, a srovnal tak skóre. Ve 43. minutě hlavičkoval z malého vápna Minčev, jeho pokus ale těsně minul břevno.
Hned po změně stran pálil po dlouhém autu Sadílka z malého vápna Kuchta, zajímavá střela z otočky se ovšem mezi tři tyče nevešla. U druhé brány předvedl vzápětí podobný kousek van Buren. V krátkém časovém sledu se blýskl výborným zákrokem Matěj Kovář a na druhé straně orazítkoval zajímavý centr Asgera Sørensen břevno. Po hodině hry sáhl Brian Priske k prvnímu střídání, střelce prvního sparťanského gólu Lukáše Haraslína nahradil Kryštof Daněk.
Nový hráč na hřišti se hned připletl do velmi důležité situace. Jeho střela z hranice velkého vápna byla sice sražena, následující zakončení Asgera Sørensena však už za Kolářova záda zapadlo – 2:1! Další změnu přichystal realizační tým v 70. minutě, Martina Minčeva vystřídal Qazim Laci. O deset minut později se do hry dostali také Awer Mabil s Tomášem Wiesnerem. První jmenovaný v 84. minutě napřáhl zpoza vápna a nadělal slávistickému brankáři velké problémy. O minutu později však vyskočil ve sparťanském vápně nejvýše Tecl a Slavia se po druhé v utkání dotáhla. V nastavení Ogbu fauloval ve vápně unikajícího Mabila a rozhodčí na řídil pokutový kop. Penaltu s přehledem proměnil kapitán Ladislav Krejčí a rozhodl tak o výhře 3:2!
AC Sparta Praha – SK Slavia Sparta 3:2 (1:1)
Branky: 30. Haraslín, 63. Sørensen, 90. Krejčí (pen.). – 35. Schranz, 85. Tecl. ŽK: 21. Krejčí – 25. Provod, 68. Ogbu. Rozhodčí: D. Černý - I. Nádvorník, K. Hájek. Návštěva: 18 113.
Sestava Sparty: Kovář – Vydra, Panák, Sørensen – Mejdr, Sadílek (80. Wiesner), Krejčí, Zelený – Minčev (70. Laci), Kuchta (80. Mabil), Haraslín (61. Daněk).
Sestava Slavie: Kolář – Holeš, Ogbu, D. Jurásek (64. Ševčík) – Douděra (70. Zafeiris), Traoré (46. Lingr), Oscar, Schranz – Provod (81. M. Jurásek), Jurečka, Van Buren (81. Tecl).