Otočka proti Bohemians

Sparťané porazili klokany 2:1

Letenské tribuny, které celé oděné v rudém sledovaly 3. kolo skupiny o titul, v první půli gól neviděly. Po změně stran nejprve skórovali hosté, v 69. minutě však srovnal z penalty kapitán Ladislav Krejčí. Deset minut před závěrečným hvizdem přidal druhou branku Jan Kuchta, díky čemuž sparťané připisují další tři body do ligové tabulky.
Letní teploty zdobily sobotní letenské odpoledne, které mělo na svém programu 3. kolo skupiny o titul. Ze zdravotních důvodů nemohla do zápasu s Bohemians zasáhnout čtveřice sparťanů, kromě dlouhodobě zraněného Peška nebyli trenérskému štábu k dispozici také Čvančara s Pavelkou a Haraslínem. Šanci v základní sestavě tak dostali po jednozápasové pauze Adam Karabec s Kaanem Kairinenem. Od první minuty vyběhla na hřiště tato jedenáctka: Kovář – Vitík, Panák, Sørensen – Mejdr, Kairinen, Krejčí, Zelený – Karabec, Kuchta, Minčev.
Hned ve 3. minutě zahrozil typicky hlavou kapitán Ladislav Krejčí, zatím ale nepřesně. Ten samý hráč vystřihl pohledné akrobatické zakončení v 15. minutě, ani tentokrát však netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Celou epet ARENOU zaplavily také nafukovací balónky v barvách sparťanské trikolóry, jejichž praskot se nesl éterem dobrých pár minut. Několik z nich dokonce zavítalo na hrací plochu.
Kapitán byl při chuti. Z kraje 23. minuty napálil z první skákavý balón, který jen těsně minul levou tyč. Vzápětí na druhé straně předvedl svůj první zákrok Matěj Kovář, který srazil nepříjemnou dalekonosnou střelu do zámezí. Ve 34. minutě se po přihrávce Mejdra obtočil kolem obránce Karabec a vypálil, Valeš byl ale připraven. Ač měli sparťané defacto po celou první půli jasnou herní převahu, branky jsme se nedočkali, a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.
Do druhé pětačtyřiceti minutovky proto Brian Priske připravil hned dvě změny, na hřiště poslal Lukáše Sadílka s Casperem Højerem, kteří vystřídali Jaroslava Zeleného s Kaanem Kairinenem. V 58. minutě se do balónu po zaváhání v rozehrávce opřel z úctyhodné vzdálenosti Jánoš a nedal Kovářovi sebemenší šanci. Realizační tým zareagoval na vývoj dalším střídáním, Filipa Panáka vystřídal Qazim Laci.
Kuriózní situace nastala v 66. minutě. Jan Kuchta využil špatné domluvy v rozehrávce hostů, sebral míč a následovně jej Valeš fauloval, což znamenalo jediné – pokutový kop. K exekuci se tradičně postavil Ladislav Krejčí, který penaltu s přehledem proměnil. V 77. minutě připravil trenér poslední střídání a poslal na hrací plochu dvojici Awer Mabil – Kryštof Daněk. Právě u prvního jmenovaného začala pohledná akce z 85. minuty, kterou po přiťuknutí Krejčího zakončil s odrazem o tyč Jan Kuchta – 2:1! Víc už se v utkání nestalo, a tak sparťané zapsali další důležité tři body do ligové tabulky.
1 / 210
AC Sparta Praha – Bohemians Praha 1905 2:1 (0:0)
Branky: 69. Krejčí (pen.), 85. Kuchta – 58. Jánoš. ŽK: 9. Kairinen, 38. Zelený, 41. Karabec, 41. Kuchta – 14. Jánoš, 56. Kovařík, 57. Prekop, 66. Valeš. Rozhodčí: L. Szikszay - J. Kubr, M. Volf.  Návštěva: 17 155.
Sestava Sparty: Kovář – Vitík, Panák (62. Laci), Sørensen – Mejdr, Kairinen (46. Sadílek), Krejčí, Zelený (46. Højer) – Karabec (77. Daněk), Kuchta, Minčev (77. Mabil).
Sestava Bohemians: Valeš – Hůlka, Křapka, Vondra – Köstl, Jindřišek, Jánoš (75. M. Beran), Kovařík (75. Dostál) – Jan Matoušek (53. Puškáč), Hála (83. Mužík) – Prekop (83. Morávek).