Pět gólů za poločas

Sparťané porazili Jablonec 5:1

Nefalšované střelecké hody byly na programu v prvním poločase na jablonecké Střelnici. Kanonádu odstartoval ve 12. minutě Vitík, kterého poté napodobili Minčev s Karininem a Wiesnerem, což znamenalo, že po pětačtyřiceti minutách svítilo na výsledkové tabuli skóre 0:5. Po změně stran sice snížil Václav Drchal, to ale nic nezměnilo na jasné výhře a dalších třech bodech do ligové tabulky.
Čtvrté ligové kolo nám přichystalo výjezd na sever Čech, přesněji na jabloneckou Střelnici. S vědomím blížícího se odvetného utkání 3. předkola Ligy mistrů se trenérský štáb rozhodl výrazně obměnit základní sestavu. Premiéru si tak v utkání neodbyly pouze výroční dresy, ale poprvé v základu nastoupilo také hned několik hráčů A-týmu. Od úvodních minut jsme vyběhli v tomto složení: Vindahl – Vitík, Sørensen, Gomez – Wiesner, Laci, Kairinen, Ryneš – Pešek, Sejk, Minčev.
Sparťané začali aktivně. Takřka hned po úvodním hvizdu si musela jablonecká obrana poradit s nepříjemnou dalekonosnou střelou, V páté minutě se pak po pohledné kombinaci na pravé straně ocitl tváří v tvář gólmanovi Qazim Laci. Ve 12. minutě už hosté svůj tlak zužitkovali, Martin Vitík se prosadil po rohu – 1:0!  O pět minut později podnikl rychlý protiútok Tomáš Wiesner, došel až před Hanuše, na poslední chvíli mu ale odkopl míč vracející se obránce.
Rohy dělaly jabloneckým velký problém, ve 26. minutě našel Kaan Kairinen znovu Martina Vitíka – 2:0!  Deset minut na to narýsoval krásnou průnikovku Qazim Laci, jejím příjemcem byl Martin Minčev, který nedal gólmanovi sebemenší šanci – 3:0! Šest minut před koncem prvního poločasu napřáhl z úctyhodné dálky finský středopolař Kaan Kairinen a svou pumelicí počtvrté rozvlnil síť – 4:0! Střelecké hody na Střelnici pokračovaly, Tomáš Wiesner v nastavení odbil pátou.
Do druhé půle vyběhli sparťané s jednou změnou, Kaana Kairinena, který za první pětačtyřiceti minutovku zapsal 1+2, nahradil David Pavelka. Po hodině hry vypálil zpoza vápna Václav Drchal, který před startem sezony přestoupil do Jablonce právě ze Sparty, a vstřelil první branku domácích. Vzápětí sáhl realizační tým k dalšímu střídání, Patrik Vydra nahradil Asgera Sørensena.
V 67. na trávník vyběhli Victor Olatunji s Adamem Karabcem, kteří nahradili Martina Minčeva s Jakubem Peškem. Právě první jmenovaný hned ukázal, čeho jeho schopný, po centru Qazima Laciho z levé strany zakončoval hlavou těsně vedle pravé tyče. Deset minut před koncem vystřídal ještě Lukáš Sadílek Václava Sejka. Zápas se v podstatě už pouze dohrával a po závěrečném hvizdu zapsali sparťané další tři body do ligové tabulky, tentokrát za vítězství 5:1.
FK Jablonec – AC Sparta Praha 1:5 (0:5)
Branky: 60. Drchal – 1.2. a 26. Vitík, 35. Minčev, 39. Kairinen, 45. Wiesner. ŽK: 56. Martinec, 73. Alegue, 90. Černák – 88. Sadílek. Rozhodčí: T. Batík - K. Hájek, J. Paták (A. Trska) | VAR: M. Radina | AVAR: I. Nádvorník. Návštěva: 5684.
Sestava Jablonce: Hanuš – Tekijaški, Hurtado, Martinec – Pleštil (69. Černák), Kratochvíl, Považanec (46. Hübschman), Houska (80. Jovović), Nykrín (46. Čanturišvili) – Chramosta (46. Alégué), Drchal.
Sestava Sparty: Vindahl – Vitík, Sørensen(61. Vydra), Gomez – Wiesner, Laci, Kairinen (46. Pavelka), Ryneš – Pešek (67. Karabec), Sejk (80. Sadílek), Minčev (67. Olatunji).