Tři body z Liberce

Zápas rozhodl dvěma góly Haraslín

Tři dny po postupu do základní skupiny Evropské ligy se sparťané představili na hřišti Slovanu Liberec. O výsledku zápasu rozhodl střídající Lukáš Haraslín, který nejprve obešel Vliegena a přehodil padajícího Chaluše. Druhou branku pak slovenský forvard vstřelil poté, co ho do běhu vyslal Zelený. Sparta v posledním zápase před reprezentační přestávkou zvítězila 2:0.
Do sestavy se proti Liberci vrátili Veljko Birmančević s Jakubem Peškem. Trenér Brian Priske se naopak musel obejít bez zraněného Jana Mejdra a Adama Karabce, který nemohl nastoupit kvůli karetnímu trestu. Základní jedenáctka Sparty tedy vypadala následovně: Vindahl – Krejčí, Sørensen, Vitík – Zelený, Sadílek, Kairinen, Pešek – Birmančević, Olatunji, Kuchta.
První střelu si připsal domácí Tupta, který si naběhl na přízemní centr Kulenoviče, Vindahl ale neměl s pokusem slovenského útočníka problém. Pak se ale hra přestěhovala na druhou stranu. Po Sadílkově dlouhém autu napřáhl Olatunji, jenže mířil pouze nad. Bývalý forvard Liberce byl aktivní i nadále, ve 13. minutě si naskočil na Vitíkův centr, míč však šel vedle pravé tyče Vliegenovy branky. V zápětí se před vápnem hezky uvolnil Zelený, jeho pokus postrádal potřebnou razanci.
Slovan se z úvodní čtvrthodinky oklepal a mohl těžit například z rohového kopu. Chalušova hlavička ovšem mířila přímo do středu branky, kde stál připravený Vindahl. Ve 23. minutě Tupta přiklepl míč Žambůrkovi, střela z hranice šestnáctky ale Vindahla neohrozila. Z takřka stejné pozice vypálil o několik minut později Červ, ani on však nemířil mezi tři tyče. A své štěstí zkoušel po přihrávce Ghaliho také Tupta, balon skončil znovu nad Vindahlovou brankou.
Sparťané sice drželi míč na svých kopačkách, domácí se však snažili hrozit z brejků. Překvapivou ránu vyslal ve 37. minutě z levé strany Kulenovič, Vindahl ale jeho úmysl přečetl a nenechal se zaskočit. Na konci prvního poločasu měl další dvě příležitosti Olatunji, po Kairinenově centru ale hlavičkoval vedle a na nabídku Zeleného byl krátký. Úvodní dějství tak skončilo bez branek.
Druhou půli načal aktivněji Liberec. Nejprve Tupta rozehrál standardní situaci na nabíhajícího Chaluše, který se však ocitl v ofsajdu. Slovenský forvard narýsoval také křížnou přihrávkou na Ghaliho, jeho zpětnou nabídku zachytil Sørensen. Následný centr od rohového praporku mířil k Červovi, proti jehož střele musel Vindahl vytáhnout perfektní zákrok.
Po dvou třetinách zápasů přišly velké příležitosti Sparty. Nadějně umístěnou standardku Birmančeviće vyškrábl Vliegen na roh. Po něm se k míči dostal na hranici šestnáctky Haraslín, jeho dělovka šla těsně vedle liberecké branky. Nápor sílil, rozehrávku Liberce vystihl Kuchta a následnou střelu Zeleného ještě Vliegen zachytil. Poté se však balon dostal k Haraslínovi, který efektně obešel brankáře a přes padajícího Chaluše otevřel skóre utkání!
Sparťané ani po úvodní trefě nepolevovali. Birmančević přihrával do vápna Kuchtovi, jemuž však snížil úhel vyběhnuvší Vliegen. V 77. minutě Zelený vyslal do náběhu Haraslína, který nádhernou ránou překonal libereckého brankáře a svou druhou brankou v utkání zvýšil na 2:0! Před koncem základní hrací doby Pourzitidis nedovoleně zastavil Birmančeviće. Od sudího Szikszaye za zákrok uviděl druhou žlutou kartu a musel se tak odebrat předčasně do sprch.
V nastavení mohl přidat třetí branku Sparty Laci, jeho ostrá rána ale skončila těsně vedle levé tyče. Sparta si tak od Ještědu přivezla tři body za výhru 2:0.
FC Slovan Liberec – AC Sparta Praha 0:2 (0:0)
Branky: 69. a 77. Haraslín. ŽK: 44. Červ, 61. Prebsl, 66. Pourzitidis – 44. Zelený, 50. Olatunji. ČK:  87. Pourzitidis.  Rozhodčí: L. Szikszay – J. Hrabovský, M. Volf (K. Rouček) | VAR: M. Radina | AVAR: K. Hájek. Návštěva: 7627.
Sestava Liberce: Vliegen – Pourzitidis, Chaluš, Prebsl (75. Penner) – Ghali (75. Preisler), Žambůrek, Červ (75. Hudák), Mikula – Doumbia – Tupta (90. Lehoczki), Kulenovič (75. Rabušic).
Sestava Sparty: Vindahl – Krejčí, Sørensen, Vitík – Zelený, Sadílek (83. Laci), Kairinen, Pešek (46. Wiesner) – Birmančević (90. Ševčík), Olatunji (59. Haraslín), Kuchta (83. Sejk).