Výhra nad Plzní

Sparťané porazili Viktorii 2:1

Střelecký účet šlágru 10. kola otevřel už v 2. minutě po přihrávce nejlepšího ligového střelce Lukáše Haraslína Qazim Laci. Hostům se podařilo po pětadvaceti minutách srovnat, ovšem vzápětí zásluhou Jana Kuchty opět prohrávali. Do utkání hned dvakrát vstoupil VAR, který oběma týmům překazil gólovou radost. Sparťané tak po konečném hvizdu zapsali nejen výhru 2:1, ale i další tři body do ligové tabulky.
Tři dny po pohárovém vítězství nad Líšní, čekalo sparťany další utkání, tentokrát v rámci 10. ligového kola vyzvali plzeňskou Viktorii. Do zápasu nemohli zasáhnout Ladislav Krejčí, který si odpykával trest za červenou kartu, a Jaroslav Zelený, jehož skolila nemoc. Na lavici náhradníků naopak po dvouzápasové pauze usedl finský středopolař Kaan Kairinen. Úvodní jedenáctka vypadala následovně: Vindahl – Vitík, Sørensen, Panák – Preciado, Laci, Sadílek, Ryneš – Haraslín, Kuchta, Birmančević.
Lepší vstup do utkání si svěřenci Briana Priskeho snad ani nemohli vysnít. Už ve 2. minutě se jim elegantně povedlo přenést hru na levou stranu, kde nejprve Lukáš Haraslín vymíchal obránce a následně našel na malém vápně Qazima Laciho, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0! Ve 12. minutě napřáhl z úctyhodné vzdálenosti Matěj Ryneš, jeho pumelici vyrazil Staněk pouze před sebe, kde ještě číhal Lukáš Sadílek, sparťané ale plzeňského brankáře ani nadvakrát nepřekonali.
O devět minut později se opět blýskl mladík s dvaatřicítkou na zádech. Nejprve čistě vybojoval balón a vzápětí přesným centrem za obranu vybídl Jana Kuchtu k zakončení. Byly to ale hosté, kteří se ve 26. minutě radovali z gólu, po rohu se prosadil Durosinimi. Téměř okamžitě ale vrátil domácím vedení po rychlé akci Jan Kuchta – 2:1!
Následovala další rychlá odpověd, plzeňští se radovali z opětovného vyrovnání, rozhodčí však po konzultaci s VARem jejich druhou branku, kvůli hře rukou, odvolal. Pět minut před koncem poločasu vyslal další nepříjemnou dělovku aktivní Kuchta, tentokrát ale mířil nad.
Hned po změně stran předvedli domácí pohlednou kombinaci jak vystřiženou z učebnice technického fotbalu. Ryneš přenesl hru na Preciada a ten přesným pasem našel Sadílka, který ještě přenechal balón Kuchtovi. Útočník s devítkou na zádech mířil těsně nad břevno. V 65. minutě sáhl realizační tým k prvnímu střídání, Veljka Birmančeviće nahradil Victor Olatunji. V 77. minutě se do hry dostal také Adam Karabec.
Už z hrací plochy sledovali Jakub Pešek s Tomášem Wiesnerem branku Asgera Sørensena po dlouhém autu Sadílka z 86. minuty. Sparťanská radost však neměla dlouhého trvání, podruhé do utkání zasáhl VAR, který gól odvolal. Skóre se už neměnilo, a sparťané tak po konečném hvizdu zapsali další tři body do ligové tabulky.
AC Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň 2:1 (2:1)
Branky: 2. Laci, 27. Kuchta, – 26. Durosinimi. ŽK.: 80. Preciado – 8. Dweh, 60. Cadu, 90. Staněk. Rozhodčí: O. Pechanec - J. Kubr, L. Matoušek (O. Berka) | VAR: J. Machálek | AVAR: K. Hájek. Návštěva: 17 791.
Sestava Sparty: Vindahl – Vitík, Sørensen, Panák – Preciado (83. Wiesner), Laci, Sadílek, Ryneš – Haraslín (83. Pešek), Kuchta (77. Karabec), Birmančević (67. Olatunji).
Sestava Plzně: Staněk – Hejda, Hranáč, Dweh – Cadu, Bucha, Kalvach, Traoré (36. Chorý), Kopic (62. Jirka) – Šulc (78. Kliment) – Durosinmi (78. M. Vydra).