
Původně maurská pevnost, díky čemuž i vděčí za svůj název, slouží již celá staletí jako královský palác, jenž je označován jako jeden z nejkrásnějších v celém Španělsku. Skvost mudejarské architektury, dodnes slouží jako oficiální residence královské rodiny v Seville, což z něj činí nejstarší budovu v Evropě, která je k těmto účelům stále využívána.

Grandiózní katedrála je pomyslným vrcholem španělské gotiky. Její výstavba trvala více než sto let, je největší katedrálou svého druhu a čtvrtou největší křesťanskou stavbou na světě. Pyšní se malebnými vitrážemi, majestátními oltáři a věží La Giralda, která se tyčí nad městem a poskytuje dechberoucí výhled nejen na Sevillu, ale i její okolí.

Třetí architektonickou památku, která stejně jako předchozí dvě se řadí do Světového dědictví UNESCO, ocení především ti, kteří se rádi zabývají historií. Uvnitř jsou ukryty veškeré dobové dokumenty, které popisují expanzi Španělského království do Asie a Ameriky a jeho mořeplavecké úspěchy.

Čarokrásné náměstí určitě znáte z fotek a pohlednic. Bylo vystaveno roku 1929 při příležitosti Ibero-americké světové výstavy. Uprostřed se nachází velkolepá renesanční stavba, kterou střeží dvě věže a vodní příkop. Pokud chcete svůj tip na výsledek zápasu pojistit vyšší silou, můžete do tamní fontány hodit minci pro štěstí.

Neboli Zlatá věž. Své jméno získala pro svůj blyštivý kachlový obklad, který právě v barvě vzácného kovu zářil na míle daleko a lákal připlouvající lodě. Najdete ji na břehu řeky, kde historicky sloužila jako správní sídlo námořnictva. Nyní zde najdeme námořní muzeum plné starých kompasů, modelů lodí a prastarých map.

Kontrast modernity aneb novodobá ikona města. Dynamická dřevěná konstrukce se tyčí nad samotným centrem Sevilly a úspěšně formuje novodobou tvář metropole. Její vrchol je dalším místem, který nabízí parádní výhled.

Ačkoliv do Čech už pomaličku přichází podzim, ve Španělsku nás přivítají ještě letní teploty. Budete-li si před zápasem chtít odpočinout ve stínu stromů, rozhodně se vydejte do oblíbeného parku, kterým se line řeka Guadalquivir, a patří mezi největší zelené plochy ve městě. Nejdete tu také sochu Miguela de Cervantese, který napsal slavný román o důmyslném rytíři Donu Qujitovi.

Cílem naší cesty je samozřejmě utkání Evropské ligy. Sparťané se představí na stadionu, který pojme přes šedesát tisíc fanoušků a na kterém již od roku 1929 hraje své domácí zápasy Real Betis. Výkop je naplánován na 18:45, tak dorazte včas, sparťani!
