RozhovoryMuži ASPARTA iD

Hradec jsme chtěli přehrát i v deseti

Lukáš Sadílek po vítězství 3:1 v Hradci

Sparta náročnou sérii zápasů ukončila vítězstvím v Hradci. Po 11 kolech tak má 29 bodů a do reprezentační přestávky půjde z prvního místa. Utkání v Hradci i první třetinu sezony hodnotil Lukáš Sadílek, který proti Votrokům odehrál 83 minut.

vjsnnrlw

Sáďo, 70 minut jsme hráli v deseti? Byl to hodně náročný zápas?
Bylo to hodně náročné. Jeli jsme sem s tím, že chceme po celý zápas dominovat. Ta brzká červená karta to trošku zhatila. Museli jsme překopat hru. Do té první půli jsme s tím trochu bojovali, protože se nám nedařilo dostat moc do hry po té červené kartě, ale přidali jsme i druhý gól, takže vlastně dobrý poločas. Myslím, že po změně stran jsme ten zápas dobře uchytili. Byli jsme na balonu, chtěli jsme hrát, nebáli jsme se a tohle je odměna. Byla tam jenom škoda toho kontaktního gólu na 2:1, ale prakticky jsme reagovali hned vzápětí gólem na 3:1, takže nás to znovu uklidnilo. Myslím si, že jsme to dobře zvládli, hráli jsme dobře dozadu do defenzivy. Nedávali jsme jim moc šancí, prakticky tam bylo jenom pár centrů ze strany a možná jeden dva závary, ale nic velkého. My jsme hrozili z brejků. Myslím si, že jsme mohli dát možná i víc gólů. Ale jsem rád, že jsme ten zápas takhle zvládli, když jsme hráli 70 minut v deseti.
Poprvé jsme hráli na novém hradeckém stadionu. Jak se ti tady hrálo?