NovinkyU-16

Vítězný vstup U16 do Memoriálu Vl. Marečka

Přehled výsledků mládeže

Čtyři sparťanské týmy se během víkendu představily na domácím hřišti. Šestnáctka přivítala Sigmu v prvním souboji semifinálové skupiny Memoriálu Vlastislava Marečka. Kategorie U12, U14 a U15 nastoupily na přípravná utkání.
U16
AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 2:1 (1:0)
Góly: 37. Raban, 73. Kotíšek V. – 50. soupeř.
Sparta: Stoulil – Pech, Provazník (46. Folprecht), Jeřábek – Dýcka (46. Amler), Kotíšek V., Sochůrek, Jupa-Williams (46. Hocek) – Hroník (46. Holinka), Kořínek (46. Lášek), Raban (46. Azaka).
Trenér Pavel Čunát hodnotí duel: „V prvním poločase jsme měli příliš dlouhé hřiště, a to byl důvod, proč se nám nedařilo získávat druhé míče. Ve druhé polovině se to zlepšilo, což vedlo k velkému zisku balonů v okolí boxu soupeře a trvalému tlaku. Naše hra byla odvážná, nápaditá a po většinu utkání jsme ji měli pod kontrolou.“
U15
AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 5:2 (2:1)
Góly: 22. Šebrle, 31. Krejčí, 65., 76. Prokop, 79. Pospíšil – 2. soupeř.
Sparta: Mašát – Vosička (15. Pospíšil Š.), Kubíček (25. Vosička), Vítek (35. Kubíček) – Šebrle (41. Dresler), Bolorbold (60. Konečný), Konečný (41. Vondrášek), Heisig (41. Matějka) – Švec (41. Vítek), Krejčí (41. Pospíšil D.), Kos (41. Prokop).
Trenér Matyáš Kudela hodnotí duel: „I přes špatný vstup do utkání, kdy jsme soupeři doslova darovali první gól, jsme odehráli kvalitní zápas. Hráči se v mrazivém počasí prezentovali dobrými individuálními výkony a po předchozích dvou bezgólových přípravných utkáních jsme byli produktivní a opravdu hodně nebezpeční dopředu. To jsme ještě několik slibných situací nevyřešili gólově. Mužstvo mě svým výkonem potěšilo.“
U14
AC Sparta Praha – FK Motorlet Praha U15 3:1 (0:0)
Góly: 70. Říha, 75. Hybler, 77. Klíma (pen.) – 64. soupeř.
Sparta: Hruška – Hybler, Kronberger, Tichý, Kropík, Makovský, Schejbal, Rus, Volf, Kmeť, Říha, Holoubek, Hrdlička, Klíma.
Trenér Tomáš Kabelák hodnotí duel: „Utkání jsme odehráli v nafukovací hale ve formátu 8+1 z několika různých důvodů, které se na tento den sešly. V úvodních minutách jsme trochu bojovali s fyzickou vyspělostí soupeře a malým prostorem. Postupem času jsme však začali hrát rychleji a dařilo se nám kombinovat. Ani po hodině hry branka nepadla, i když náznaky na obou stranách k vidění byly. Gól jsme dostali paradoxně po výborné příležitosti v přečíslení ve vápně soupeře, kdy hosté z brejkové situace otevřeli skóre. Nakonec tento moment odšpuntoval naši střeleckou potenci. Závěr utkání patřil nám a díky němu jsme v utkání zvítězili. Klání bylo pro nás velmi přínosné, zejména s důrazem na rychlé rozhodování, přesnost a maximální využívání herního prostoru.“
U12
Hráno na 2x50 minut ve formátech: 8na6 (10. min.), 6na8 (10. min.) a 8na8 (30 min.).
AC Sparta Praha – 1.FC Slovácko 8:8
Sparta: Starec, Sňozík – Jelínek, Endal, Foglar, Slabý, Salač, Domdjoni, Brett, Turoň, Tomeček, Pekhart, Žák, Severa.