Příprava bez prohry

Sparta porazila švédské Malmö 2:1

Poslední přípravný zápas v rámci zimní přestávky odehráli sparťané proti mistrovi švédské ligy z Malmö. Hráči v modrém šli v osmé minutě do vedení, když se prosadil Nanasi. Po rohu Kairinena však rychle srovnal Krejčí, který se postaral i o dokonání obratu. V 60. minutě proměnil penaltu po faulu na Kuchtu a Sparta v posledním přípravném zápase zvítězila 2:1.
První desetiminutovka utkání nabídla hned dvě gólové situace. Nejprve sparťané poprvé v zimní přípravě inkasovali. Záložník Sebastian Nanasi se dostal k míči ve středu pole, neatakován prošel až k hranici vápna a přízemní střelou k tyči překonal Vindahla. Zanedlouho však bylo srovnáno! Kairinenův centr od rohového praporku přizvedl jeden z hráčů k úplně volnému Krejčímu, který z první srovnal skóre.
Po divokém začátku se sparťané snažili hru spíše uklidnit. Malmö tvořilo hlavně z levé strany, jako např. ve 14. minutě, kdy Ali hledal ve vápně Kiese Thelina. Centrovaný balon si ze vzduchu zkušeně sebral Vindahl. Když už hráči v rudém nebyli na míči, dokázali velmi nebezpečně presovat. Dotírající Kuchta ve 21. minutě překvapil brankáře Dahlina, míč se bohužel odrazil pouze za autovou čáru.
Kolem 30. minuty byl zápas rozkouskovaný v důsledku několika faulů. Kiese Thelin v jednom z hlavičkových soubojů srazil Panáka i Preciada a sparťanského stopera nakonec musel vystřídat Večerka. Krátkou početní výhodu se snažilo Malmö využít, a přestože prvotní tlak k přímému ohrožení Vindahlovy branky nevedl, švédský celek nadále obléhal sparťanské vápno. Nanasiho centr Vitík odvrátil na Berga Larssena, jehož střela skončila mimo tři tyče.
Na druhé straně hledal Ryneš na zadní tyči nabíhajícího Tuciho, kterého neuhlídal obránce Cornelius. Nová posila Sparty však v těžké pozici nedokázala přesně zakončit. Poslední příležitost prvního poločasu patřila Malmö. Preciado přišel u střídaček o míč a Nanasi si to po levé straně namířil stejně jako na začátku zápasu až k šestnáctce. Ostrou ránu ale tentokrát zblokoval obětavý Krejčí!
Druhé dějství odstartovalo dlouhým balonem na Bolina, před švédským fotbalistou ale včas zasáhl Vindahl. Několik slibných akcí jeden na jednoho poté předvedli sparťané, např. Preciado, Birmančević nebo Ryneš. Stoprocentní příležitost si však vypracovali až v 57. minutě, kdy Laci s Kuchtou zatlačili na Berga Larsena a připravili ho o balon. V zápětí Kuchtu fauloval ve vápně Cornelius a sudí nařídil penaltu. Přestože si brankář Friedrich na balon sáhl, mohl se Krejčí radovat z druhého gólu v zápase!
O několik minut později mohlo být vedení dvoubrankové. Svůj průnik do vápna završil Laci přihrávkou na Kuchtu, který přiťukl Birmančevićovi. Jeho přízemní pokus na zadní tyč Friedrich vyrazil k Preciadovi, ten však z úhlu přestřelil. Malmö se po delší době osmělilo v 72. minutě. Po Laciho faulu zahrával švédský celek standardní situaci, Corneliusovi ale znepříjemnil hlavičkové zakončení Vitík.
Ani v závěru zápasu sparťané nepřestávali napadat. Občas však otevírali cestu ke švédským protiútokům, jako třeba v 81. minutě, kdy Vindahl vyrážel centr před nabíhajícím útočníkem Malmö. Švédský mistr se do konce zápasu už nedokázal výrazněji prosadit, a tak si sparťané připsali další vítězství v rámci zimní přípravy.
AC Sparta Praha – Malmö FF 2:1 (1:1)
Góly: 10. Krejčí (Kairinen), 60. Krejčí (pen.) – 8. Nanasi. ŽK: 90+1. Loukili.
Sestava Sparty: Vindahl – Krejčí, Panák (35. Večerka), Sørensen – Ryneš, Kairinen, Laci, Preciado – Birmančević, Kuchta, Tuci (74. Pešek).
Sestava Malmö: Dahlin (46. Friedrich) – Cornelius (83. Zätterström), Jansson (64. Makolli), Zätterström (64. Vecchia, 72. Loukili) – Nanasi (64. Berg), Peña (64. Rieks), Berg Johnsen (87. Bolin), Stryger (46. Skogmar) – Ali (64. Olsson), Kiese Thelin (64. Jörgensen), Bolin (64. Rosengren).