Vítězství nad Libercem

Jedenáctá domácí výhra v řadě

Zpátky do ligového kolotoče. V rámci 21. kola nejvyšší soutěže sparťané přivítali Slovan Liberec. O svém vítězství rozhodli na začátku druhého poločasu. Nejprve se po přihrávce Olatunjiho trefil Haraslín, a poté nigerijský útočník sám úspěšně zakončil. Liberec dokázal snížit díky brance Horského, vyrovnat už se mu však nepodařilo. Sparta zvítězila nad Slovanem 2:1.
První střelu si už po minutě hry připsal Birmančević, který se dostal k míči po chybě Mikuly, zpoza vápna ale vystřelil vedle. Záhy prověřil Bačkovského i Olatunji, liberecký gólman jeho pokus s problémy pokryl. Na druhé straně centroval do vápna Kulenovič, míč si sebral Vindahl. Po divokém startu se diváci dočkali další šance až v jedenácté minutě, kdy měl Liberec k dispozici přečíslení tři na dva, Tuptovu přihrávku ale skvěle vystihl Krejčí.
Po čtvrthodině hry Doumbia fauloval Vydru a sparťané měli k dispozici přímák z nadějné vzdálenosti. K balonu se postavil Haraslín, prostor mezi třemi tyčemi bohužel netrefil. Stejný hráč o chvíli později vypálil z levé strany, tentokrát zasáhl připravený Bačkovský. Když Liberec zahrozil, tak z brejku. Jako např. Preisler, který se ve 21. minutě dostal ke střele, tu zlikvidoval Vindahl.
Velkou šanci měl o několik minut později Sadílek, který se zjevil po rohovém kopu osamocený před Bačkovským. Liberecký brankář předvedl dobrý zákrok. Ve 27. minutě Kok rychle přenesl hru na Tuptu, jeho střela ale Vindahla tolik nezaměstnala. Mnohem větší šanci měl slovenský útočník o sedm minut později, střelu z úhlu Vindahl pokryl obětavě svým obličejem.
Sparťané rychle přešli do protiútoku. Birmančević předal balon Olatunjimu, který ale neprostřelil Bačkovského. Ve 39. minutě mířil Haraslín na zadní tyč, liberecký brankář tentokrát vyrazil ránu s vypětím všech sil. Do konce poločasu měli sparťané k dispozici ještě několik rohových kopů, ani jeden se však neujal a poločas tak skončil bez branek.
Druhé dějství otevřeli sparťané na jedničku! Nejprve se balon dostal od Wiesnera přes Olatunjiho až na levou stranu k Haraslínovi, který prostřelil Bačkovského a poslal Spartu do vedení. O necelé dvě minuty později náskok navýšil Olatunji, který zblízka vyzrál na Bačkovského! V 55. minutě nigerijský útočník nacentroval míč do vápna, kde si ho zpracoval Haraslín. Po něm Solbakken efektně prodloužil na Sadílka, defenziva Liberce ale jeho střelu zablokovala.
Třetí branku Sparty mohl po přihrávce Haraslína přidat Matěj Ryneš, jeho dělovka se ale odrazila od břevna zpátky do hřiště. A tak se na druhé straně prosadili hosté, konkrétně Vindahla překonal po brejku Horský. Vrátit Spartě dvoubrankové vedení mohl v 73. minutě Sadílek, tváří v tvář Bačkovskému ale neuspěl. Šanci měl po rohovém kopu také Krejčí, který se znovu snažil o akrobatické zakončení, tentokrát byla ale jeho střela sražena na roh.
Poslední desetiminutovku otevřel střelou z úhlu Tupta, Vydra s Vindahlem ale společnými silami zabránili vyrovnávacímu gólu. S libereckými rohovými kopy si pak sparťanská defenziva věděla rady. Krátce po začátku sedmiminutového nastavení se do šance snažil probojovat Horský, jasnou stopku mu však vystavil Ryneš. Horský pálil také těsně před koncem nastavení, sparťané ale jeho střelu se štěstím zblokovali.
Sparta zvítězila nad Slovanem Liberec 2:1 a zůstává v čele tabulky. Na Letné se znovu představí už ve čtvrtek 22. února, kdy ji čeká odveta s Galatasaray.
AC Sparta Praha – FC Slovan Liberec 2:1 (0:0)
Góly: 47. Haraslín (Olatunji), 49. Olatunji (Birmančević) – 68. Horský. ŽK: 24. Pešek, 84. Wiesner – 79. Horský.   Rozhodčí: J. Všetečka – K. Hájek, J. Kubr (V. Opočenský) | VAR: M. Radina | AVAR: J. Pečenka. Návštěva: 16 829.
Sestava Sparty: Vindahl – Krejčí, Panák, Vydra – Pešek (46. Ryneš), Solbakken, Sadílek (78. Kairinen), Wiesner – Haraslín (65. Tuci), Olatunji (83. Kuchta), Birmančević.
Sestava Liberce: Bačkovský – Mikula, Chaluš, Prebsl – Preisler, Žambůrek (55. Varfolomieiev), Doumbia (78. Višinský), Penner (66. Fukala) – Tupta, Kok (78. Rabušic) – Kulenovič (66. Horský).