ReportážeU-19

Vítězství U19 v derby

Sparťani si po výhře se Slavií upevnili líderskou pozici v tabulce

Sparťané v sobotu zvládli důležitý souboj s druhou Viktorií Plzeň, kterou přehráli 5:2 a do derby v Horních Počernicích, které bylo předehrávkou 29. kola, vstupovali s náskokem deseti bodů a jedním zápasem k dobru. Soupeř je v těsném boji o druhé až šesté místo a před derby mu patřila čtvrtá pozice.
Do první střelecké možnosti se v páté minutě dostal Ondřej Penxa, z levé strany však zakončoval nepřesně. První výraznou možnost měli slávisté, ovšem Daniel Toula ve dvanácté minutě těsně přestřelil branku. O pár sekund později vystihl nepřesnou slávistickou rozehrávku Marián Weber, ale následnou střelou mířil jen do připraveného brankáře Rezka.
Skóre se poprvé měnilo ve 27. minutě, kdy Lukáš Moudrý přihrál do běhu Ondřeji Penxovi, jenž se trefil přesnou ranou a s přispěním tyče rozjásal sparťanskou část obecenstva. O tři minuty později navíc šli slávisté do deseti. Domácího obránce Dufka v roli posledního obral o míč Penxa, Dufek jej okamžitě fauloval a rozhodčí Vokoun jej vyloučil za zmaření samostatného úniku.
Slávisté mohli vyrovnat z volného kopu, ovšem skákavou střelu Pikolona k tyči výborným zákrokem vyrazil brankář Rodriguez Cuesta. Sparta vzápětí přišla o zraněného Rožánka, jehož musel nahradit Damián Kotrba.
Úvod druhého dějství měli o trochu lepší oslabení slávisté, ale střelu Touly po kombinační akci zastavil brankář Rodriguez Cuesta. Ten pak po riskantní malé domů zvládl i v těžké pozici odehrát míč před dotírajícím Toulou. Největší šanci na vyrovnání měla Slavia v 66. minutě, kdy centr z levé strany propadl před brankou k Boledovićovi, ten nepřekonal Rodrigueze Cuestu a dorážející Toula zblízka přestřelil odkrytou branku.
Sparťané přežili nepříjemné momenty a v 71. minutě definitivně rozhodli o osudu zápasu, když Kotrbův projektil zpoza pokutového území se odrazil k Mariánu Weberovi, jenž parádní ránou z dálky zvýšil vedení na 2:0. To sparťany definitivně uklidnilo a sami ještě mohli zvýšit, ovšem Kotrbovu střelu po centru vyraženém brankářem Rezkem domácí odhlavičkovali z brankové čáry.
Sparta výhrou 2:0 znovu odskočila nejbližším konkurentům v tabulce a osm kol před koncem disponuje na čele náskokem 13ti bodů.
Trenér Jan Kopáňko hodnotí duel: „Z pohledu výsledku hodnotím duel velmi dobře, protože jsme zvítězili. Z pohledu herního výkonu zápas ovlivnilo vyloučení, které nás trošku zbrzdilo. Byli jsme po něm pasivnější, ale zbytek zápasu, od nějaké 65. minuty, jsme dohrávali ve stylu a způsobu, který byl dle našich představ. Výhra v derby nás velmi těší.“
SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 0:2 (0:1)
Góly: 27. Penxa, 71. Weber.
ČK: 30. Dufek (SKS).
ŽK: Koffi, Pudil – Saal, Feit.
Sparta: Rodriguez Cuesta – Piralić, Slanina, Rebibo © – Tesař, Saal (46. Feit), Moudrý (87. Diviš), Liška (74. Kačer) – Rožánek (36. Kotrba), Weber (87. Demmer), Penxa.