NovinkyU-16U-13U-17

Střeska skóroval za Česko U16

5 hráčů ACS na reprezentačním srazu v Polsku

Ve druhé polovině května byl na programu přípravný turnaj české šestnáctky v Polsku, na kterém se představilo 5 hráčů ACS. Výběr Prahy U13, rovněž s pěticí sparťanů, odehrál finále Mezikrajské soutěže.

U16

Česká U16 absolvovala od 16. do 25. května přípravný turnaj v polském Ketrzyně. V nominaci na tento sraz bylo pět sparťanů: Lukáš Franc, Jonáš Topič, Sebastian Pech, Hugo Sochůrek, Petr Střeska. U našich severních sousedů je čekaly zápasy s Tureckem, Walesem a domácí reprezentací.
V prvním utkání nastoupili v základní sestavě Franc a Sochůrek, ve druhém poločase dostali prostor i Topič a Pech. Česko však v gólové přestřelce podlehlo Turecku na penalty.
Česko – Turecko 3:3 (3:1), 2:4 na pen.
Góly: 10. a 45. Novák, 41. Potměšil – 26. a 65. Akdogan, 74. Demir.
Česko: Franc – Kovář (79. Kaulfus), Hruška, Tupec (79. Pech), Capka – Sochůrek (67. Frolík), Vaněk – Novák (67. Topič), Zajac (58. Tománek), Jurásek (58. Křivánek) – Potměšil (67. Klíma).
Do vítězného souboje s Walesem nastoupili od začátku Střeska, Topič a Pech, který byl kapitánem týmu. Po změně stran do dění zasáhl i Sochůrek.
Česko – Wales 4:1 (2:0)
Góly Česka: 22. Tománek, 42. Kubů, 60. Novák, 79. Zajac.
Česko: Horák – Kaulfus (72. Kovář), Bečka, Pech, Kubů (59. Capka) – Střeska (72. Vaněk), Frolík (72. Zajac) – Topič (59. Novák), Tománek (59. Sochůrek), Křivánek (72. Jurásek) – Klíma (46. Potměšil).
V závěrečném představení Česka na turnaji padlo sedm gólů, ale bohužel o jeden víc jich bylo v naší síti. Střeska a Topič nastoupili v základu. První jmenovaný se navíc ve 32. minutě střelecky prosadil, když snižoval na 1:2. Sochůrek odehrál celý druhý poločas.
Česko – Polsko 3:4 (1:4)
Góly: 32. Střeska, 73. Novák, 88. Klíma – 7. a 41. Delikat, 27. a 44. Czerniatowicz.
Česko: Horák – Kovář, Bečka (46. Hruška), Tupec (70. Kaulfus), Capka (60. Kubů) – Střeska (60. Vaněk), Frolík (46. Sochůrek) – Topič (46. Novák), Tománek (46. Zajac), Potměšil (46. Křivánek) – Jurásek (60. Klíma).

U13

Výběr Prahy U13 si díky výkonům během sezony zajistil místenku na republikovém finále Mezikrajské soutěže, které se uskutečnilo 22.-23.5. ve Velkých Losinách. Kromě Pražského fotbalového svazu tam startovaly i výběry Pardubického KFS, Zlínského KFS a Středočeského KFS.
Ve výběru Pražanů mělo ACS zastoupení v podobě pěti hráčů: Petr Šuťák, Šimon Kubín, Tomáš Malý, Marek Štěpnička, Tomáš Babiar.
Semifinále:
Pražský FS – Zlínský KFS 3:9
O 3. místo:
Pražský FS – Středočeský KFS 5:7
V utkání o třetí místo zaznamenal dva přesné zásahy Babiar a z jednoho gólu se těšil Kubín.
Po dvou porážkách obsadili Pražané 4. místo. Vítězem akce se stal Pardubický krajský fotbalový svaz.