Reportáže

Výhra na úvod sezony

V prvním kole jsme na Letné porazili Pardubice 2:1

Do ligového ročníku 2024/25 jsme vstoupili domácím zápasem proti Pardubicím. Skóre otevřeli hosté po pětadvaceti minutách hry, kdy Zlatohlávek sklepnul balon střílejícímu Kalabiškovi. Ještě před koncem poločasu však sparťané vyrovnali, po Dankově centru propálil Budinského Ryneš. O výhře 2:1 pak rozhodl ve druhém poločase Olatunji, který tečoval Pavelkovu střelu.
V první čtvrthodině hry vyzkoušeli pozornost hostujícího brankáře Daněk s Rynešem. Ostrá rána druhého jmenovaného jen těsně minula Budinského bránu. Jako první se však prosadili hosté, střelcem úvodního gólu nové ligové sezony se stal Kalabiška. Vyrovnat se nám podařilo těsně před koncem poločasu. Daněk poslal centrovaný balon na zadní tyč, odkud ho Ryneš uklidil za záda Budinského.
I ve druhém poločase měli sparťané více ze hry. Herní převahu zužitkovali v 59. minutě. Rynešovu střelu jeden z pardubických obránců zblokoval ve vápně. K balonu se dostal Pavelka, jehož střelu tečoval do sítě Olatunji! Hráči v rudých dresech měli další příležitosti ke zvýšení skóre, Krasniqi však nadvakrát nedokázal přesně zamířit. První soutěžní zápas za Spartu si kromě kosovského útočníka odbyl také Mathias Ross, který vystřídal v 61. minutě Martina Vitíka.
Sparta zvítězila nad Pardubicemi 2:1 a získala první tři body do ligové tabulky. Další zápas čeká svěřence Larse Friise už v úterý, kdy se představí ve druhém předkole Ligy mistrů na hřišti Shamrocku Rovers.
AC Sparta Praha – FK Pardubice 2:1 (1:1)
Branky: 45+4. Ryneš, 59. Olatunji – 25. Kalabiška. ŽK: 27. Wiesner, 52. Olatunji – 16. Zlatohlávek, 45. Patrák. Rozhodčí: J. Všetečka – J. Váňa, J. Hurych (A. Trska) | VAR: O. Berka | AVAR: M. Vlček. Návštěva: 16 744.
Sestava Sparty: Vindahl – Zelený, Panák, Vitík (61. Ross) – Ryneš, Pavelka (61. Laci), Sadílek, Wiesner (76. Suchomel) – Birmančević (61. Krasniqi), Olatunji (61. Kuchta), Daněk.
Sestava Pardubic: Budinský – Surzyn, Šimek, Polyák (77. Jindra), Mareš – Solil, Vacek, Kalabiška (81. Tischler) – Zlatohlávek (81. Marzuq), Patrák (60. Huf), Zifčák (60. Míšek).