Výhra nad Duklou

I ve třetím ligovém kole bereme tři body

Kromě kvalifikace na Ligu mistrů je v plném proudu také nejvyšší česká soutěž. V předehrávce jejího třetího kola hostili sparťané nováčka z Julisky. Skóre otevřel v prvním poločase po rohovém kopu Vitík. Deset minut před koncem utkání pak z penalty upravil na konečných 2:0 Birmančević.
Od začátku zápasu byli aktivnějším týmem sparťané. Několikrát vyzkoušel Hruškovu pozornost Haraslín, brankář Dukly byl však vždy připraven. První trefy jsme se tak dočkali až ve 38. minutě. Kairinenův rohový kop propadl přes několik hráčů až na zadní tyč, kde Vitík zametl balon přes Haška do sítě. Jedenadvacetiletý stoper si připsal svůj první ligový gól na Letné.
Ve druhém dějství se Dukla snažila gólově vrátit zpátky do zápasu. Její šance ale končily na připravené defenzivě Sparty. V 79. minutě zahrál Peterka ve vápně rukou a rozhodčí po debatě s VAR nařídil penaltu. Pokutový kop bezpečně proměnil Veljko Birmančević střelou k levé tyči. V páteční předehrávce třetího kola jsme porazili Duklu 2:0.
AC Sparta Praha – FK Dukla Praha 2:0 (1:0)
Branky: 38. Vitík, 81. Birmančević (pen.). ŽK: 45+1. Kairinen – 52. Šebrle. Rozhodčí: D. Vokoun – K. Hájek, L. Matoušek (J. Petřík) | VAR: D. Starý | AVAR: L. Slavíček. Návštěva: 16 826.
Sestava Sparty: Vindahl – Zelený, Sørensen (72. Ross), Vitík – Ryneš, Solbakken (79. Sadílek), Kairinen (72. Laci), Preciado – Haraslín (65. Krasniqi), Kuchta (65. Olatunji), Birmančević.
Sestava Dukly: Hruška – Ludvíček, Hašek, Peterka, Vondrášek – Šebrle (68. Pech), Lichý, Kozma, Douděra (86. Moulis) – Mešanovič (86. Zeronik), Hora (68. Barac).