Liga mistrů na Letné

V odvetě porážíme Malmö 2:0 a postupujeme do ligové fáze

Po devatenácti letech si zahrajeme Ligu mistrů. V odvetě na Letné jsme po brankách Haraslína s Rrahmanim porazili Malmö 2:0.
Už po čtvrthodině hry jsme mohli jít do vedení. Během Kairinenova rohového kopu povalil Zätterström ve vápně Sørensena a rozhodčí nařídil pokutový kop. Birmančević bohužel přestřelil Dahlinovu branku. O několik minut později dostali stejnou příležitost hosté. Proti pokusu Christiansena se však skvělým zákrokem blýskl Peter Vindahl.
Ve druhém poločase se oba týmy střídaly na míči. Deset minut před koncem však Busanello fauloval ve vápně Preciada a sudí nařídil druhou penaltu pro nás. Haraslín vystihl pohyb Dahlina a poslal nás do vedení. To o několik minut později zvýšil svým prvním gólem v rudém dresu Rrahmani. V play-off Ligy mistrů jsme tak postoupili přes švédského šampiona.
1 / 173
AC Sparta Praha – Malmö FF 2:0 (0:0)
Góly: 80. Haraslín (pen.), 83. Rrahmani. ŽK: 25. Vitík, 45+1. Panák, 83. Rrahmani – 17. Zätterström, 42. Pena, 45+2. Christiansen. Rozhodčí: C. Turpin - N. Danos, B. Pages (R. Buquet) | VAR: W. Delajod | AVAR: J. Pignard. Návštěva: 18 215.
Sestava Sparty: Vindahl – Vitík, Panák, Sørensen – Wiesner (69. Preciado), Kairinen, Laci, Ryneš – Birmančević, Olatunji(69. Rrahmani), Haraslín (88. Krasniqi).
Sestava Malmö: Dahlin –Zätterström, Jansson, Rösler (73. Bolin)–Busanello, Johnsen (87. Loukili), Pena, Stryger Larsen – Christiansen (73. Ali),Kiese Thelin, Rieks (59. Botheim).