Výhra před reprepauzou

Z královehradeckého stadionu vezeme tři body za výhru 2:0

K poslednímu zápasu před zářijovou reprezentační přestávkou jsme cestovali do Hradce Králové. Pod lízátky jsme se rychle ujali vedení, které před koncem poločasu zvýšil svou první ligovou trefou Rrahmani. Ve druhém poločase se několika skvělými zákroky blýskl Peter Vindahl. I díky němu jsme v Hradci zvítězili 2:0.
Skóre utkání otevřel po osmi minutách hry Haraslín, kterému po několika šťastných odrazech předložil balon Rrahmani. Na konci poločasu kosovský útočník přidal svou první ligovou branku. Jeho krajan Krasniqi mu přihral balon na hranici šestnáctky, odkud Rrahmani vyslal přízemní střelu umístěnou přesně k tyči.
Po změně stran se domácí snažili o vyrovnání. Několikrát však mohli také inkasovat. Ve velké příležitosti se ocitli Olatunji s Wiesnerem, ani jeden z nich však zmatku ve vápně Hradce nevyužil. Daňkův lob pak o několik minut později skončil jen těsně vedle Zadražilovy branky. Hradec si v závěru zápasu vytvořil tlak, všechny jeho pokusy však skončily na sparťanské defenzivě v čele s Peterem Vindahlem.
1 / 109
FC Hradec Králové – AC Sparta Praha 0:2 (0:2)
Branky: 8. Haraslín (Rrahmani), 45. Rrahmani (Krasniqi). ŽK: 15. Samek – 17. Kairinen, 61. Ryneš, 64. Krasniqi. Rozhodčí: K. Rouček – J. Kříž, L. Machač (M. Radina) | VAR: O. Berka | AVAR: K. Hájek. Návštěva: 9300.
Sestava Hradce: Zadražil – Spáčil, Čihák, Kodeš – Horák, Dancák, Samek (67. Koubek), Klíma – Vlkanova (77. Náprstek), Mihálik, Juliš (90+3. Šašinka).
Sestava Sparty: Vindahl – Sørensen, Panák, Vitík – Ryneš (65. Zelený), Laci (84. Sadílek), Kairinen, Wiesner – Haraslín (84. Solbakken), Rrahmani (50. Olatunji), Krasniqi (65. Daněk).