NovinkyU-19U-17U-16

Sparťané v mládežnických reprezentacích

Jak se dařilo hráčům ACS?

V uplynulém týdnu byly v akci reprezentační týmy s hojným zastoupením hráčů Sparty. Ti odehráli zajímavá utkání, například proti Nizozemsku, Dánsku či Rumunsku. Jak se jim dařilo se dozvíte níže.
U19
Česká reprezentace do devatenácti let odehrála dvojici utkání v Tallinu proti domácí reprezentaci. V obou případech Češi zvítězili o jeden gól.
Estonsko – Česko 1:2 (0:0)
Branky: 55. Kalimullin – 65. Feit, 90. Pech.
Česko: Rodriguez Cuesta – Štecha (63. Piták), Diviš, Drobek (46. Konečný), Zíka – Tošnar (63. Feit), Saal Hranoš (63. Strnad), Zahradníček (63. Belžík), Penxa (63. Pikolon) - Rus (82. Pech).
Do prvního utkání nastoupilo hned osm hráčů Sparty. Pedro Rodriguez Cuesta, Matěj Diviš a Lukas Saal odehráli celých 90 minut. Tošnar, Hranoš, Penxa, Rus zahájili zápas v základní sestavě a v jeho průběhu střídali Jan Feit naskočil z lavičky a gólem zahájil obrat českého týmu.
Estonsko – Česko 2:3 (1:2)
Branky: 37. Limberg, 78. Pihela – 25. Panoš, 32. Pech, 60. Pikolon.
Česko: Trešl – Zíka (75. Drobek), Musil, Konečný, Piták – Pech (75. Saal), Polák (58. Feit) – Belžík (58. Penxa), Panoš (58. Rus), Strnad (58. Hranoš) – Pikolon (76. Zahradníček).
I druhý zápas Češi vyhráli o gól. V základní sestavě nenastoupil ani jeden hráč ACS, do hry se ale během zápasu podívali Feit, Penxa, Rus, Hranoš a Saal. První čtyři jmenovaní naskočili v 58. minutě, Saal odehrál závěrečnou patnáctiminutovku.
U18
ČESKO
Česká osmnáctka odehrála na Moravě jubilejní 30. ročník turnaje Václava Ježka. Na ten ale Češi nebudou vzpomínat v dobrém. Ve třech utkáních totiž nedokázali zvítězit ani jednou a připsali si vysoké porážky.
Česko – Wales 0:0
Česko: Šilhavý – Řeháček (74. Beran), Siegl (85. Leidl), Míček, Palivec – Slončík (46. Naskos), Hellebrand (62. Mezník) – Lores (74. Havrlík), Nechvátal (46. Pavlo), Sosna (62. Švancara) – Kvaček (62. Souček).
Úvodní utkání odehráli čeští reprezentanti proti vrstevníkům z Walesu bez branek. Do zápasu během jeho průběhu z lavičky naskočili sparťané Simon Pavlo a Jakub Havrlík.
Česko – USA 0:4 (0:2)
Česko: Volek – Beran (C), Krpálek (72. Míček), Siegl, Švrček (63. Řeháček) – Havrlík, Naskos (46. Slončík) – Švancara (78. Hellebrand), Mezník (63. Kvaček), Lores (46. Nechvátal) – Souček (46. Sosna).
Druhé střetnutí reprezentaci vůbec nevyšlo a se Spojenými státy prohrála 0:4. Stoper ACS Dennis Krpálek odehrál 72 minut, Jakub Havrlík si připsal celý zápas. Simon Pavlo do utkání nenastoupil.
Česko – Německo 3:7 (1:5)
Branky: 5. Švancara 65. (pen.) a 79. (pen.) Naskos.
Česko: Obdržálek (46. Šilhavý) – Beran (C) (74. Palivec), Krpálek, Míček, Řeháček – Naskos, Slončík (74. Siegl) – Švancara (46. Havrlík), Mezník (20. Lores, 86. Hellebrand), Sosna (74. Pavlo) – Kvaček (74. Souček).
I v posledním představení na turnaji Václava Ježka česká osmnáctka prohrála rozdílem čtyř gólů. Tentokrát ale tři vstřelila a Německo se trefilo hned sedmkrát. Do zápasu v průběhu zasáhli Jakub Havrlík a Simon Pavlo.
Slovensko
Na turnaji Václava Ježka měla Sparta zastoupení také v reprezentaci Slovenska, za kterou nastoupil k jednomu utkání brankář Sebastian Zajac. V zápase s Tureckem byl u remízy 1:1.
Turecko – Slovensko 1:1 (1:0)
Slovensko: Zajac – Sagan, Lajčiak, Hlavatý, Pališčák – Bačík (62. Stručka), Vlna (C) (90+1. Slovák), Trello (79. Udvaros) – Kováčik, Pira (79. Priecel), Brnula (62. Lusale).
U17
Česká reprezentace do sedmnácti let odehrála zajímavá přípravná utkání s Belgií a Nizozemskem a obě skončila těsně pro soupeře.
Belgie – Česko 2:1 (1:0)
Branky: 38. Sylla, 63. Muteba – 52. Čížek z pen.
Česko: Franc - Syrovátka (60. Topič), Hruška, Kovář (46. Pech), Capka – Střeska (60. Škubala), Sochůrek (75. Vaněk) – Křivánek (60. Novák), Čížek (60. Zajac), Šmiga (46. Krahula) – Potměšil (60. Škrkoň).
V úvodním utkání s Belgií odehrál celých 90 minut brankář Sparty Lukáš Franc. V základní sestavě figurovali taktéž Hugo Sochůrek a Petr Střeska. Do zápasu z lavičky naskočili také Topič a Pech.
Nizozemsko – Česko 3:2 (2:1)
Branky: 35. Unuvar, 39. Merien, 63. Rahajaan - 3. Čížek, 70. Kovář.
Česko: Paar - Topič (74. Syrovátka), Kovář, Pech, Vaněk - Škubala (65. Střeska), Čížek (65. Sochůrek) - Novák (55. Křivánek), Zajac (55. Hruška), Krahula (55. Šmiga) - Škrkoň (46. Potměšil).
I ve druhém utkání Češi prohráli o gól. Po celý zápas byl na hřišti Sebastian Pech, který v základní sestavě nastoupil s Jonášem Topičem. Do hry se podívali také Střeska se Sochůrkem.
U16
Nejmladší reprezentací, která byla v akci, je U16. Ta odehrála dvojici utkání v Rumunsku proti místní reprezentaci.
Rumunsko – Česko 2:2 (1:1)
Branky: 15. Vaduva, 66. Silitra 35. Srb, 80. Cháb (pen.).
Česko: Suchý – Houser, Kuneš, Barčot, Cvejn (62. Wenke) – Mašek (62. Cahlík), Volf (70. Pšenica), Srb (80. Hink) – Azaka (70. Holenda), Zahálka (70. Pospíšil), Sukdolák (62. Cháb).
V prvním utkání Češi remizovali 2:2. Lewis Azaka odehrál 70. minut, brankář Jakub Mašát do utkání nenastoupil.
Rumunsko – Česko 1:0 (0:0)
Branky: 88. Vaduva.
Česko: Mašát – Pospíšil (62. Houser), Kuneš, Zdráhal, Wenke (46. Cvejn) – Hink (62. Mašek), Cahlík (80. Barčot), Pšenica (62. Volf) – Sukdolák (46. Azaka), Cháb (62. Zahálka), Holenda (46. Srb).
Druhý zápas vyhráli domácí gólem v závěru. Gólman Jakub Mašát odchytal celé utkání, Lewis Azaka nastoupil na druhý poločas.