Novinky

Shrnutí reprezentační přestávky

Jak se dařilo sparťanům v národních týmech?

Během zářijové přestávky sehrálo hned několik sparťanů zápasy na mezinárodní úrovni. V tomto článku se dozvíte, jak se jim v reprezentacích dařilo.
ČESKO
První reprezentační pozvánka, první start. Matěj Ryneš nastoupil do utkání v Gruzii v základní sestavě, vinou zranění však ve 26. minutě střídal a reprezentační sraz následně opustil. Na hřišti ho nahradil Jaroslav Zelený, který spolu s Martinem Vitíkem naskočil od úvodní minuty do vítězného duelu proti Ukrajině.
  • Liga národů sk. B, Gruzie - Česko 4:1 (1:0)
  • Liga národů sk. B, Česko - Ukrajina 3:2 (2:1)
ALBÁNIE
Qazim Laci proti Ukrajině nastoupil na Letné v základní sestavě a odehrál 73 minut. Jeho tým navíc zvítězil 2:1. Ve druhém zápase Qazim začal na lavičce a na hřiště se podíval po hodině hry, těsnou prohru Albánců 0:1 ale odvrátit nedokázal.
  • Liga národů sk. B, Ukrajina – Albánie 1:2 (0:0)
  • Liga národů sk. B, Albánie – Gruzie 0:1 (0:0)
SLOVENSKO
Lukáš Haraslín za slovenský národní tým nastoupil v základu jak ve venkovním zápase proti Estonsku, tak v domácím utkání proti Ázerbájdžánu. Slováci v Tallinnu i v Košicích zvítězili, Lukáš se však bodově neprosadil.
  • Liga národů sk. C, Estonsko – Slovensko 0:1 (0:0)
  • Liga národů sk. C, Slovensko – Ázerbájdžán 2:0 (2:0)
SRBSKO
Veljko Birmančević proti čerstvým mistrům Evropy odehrál celých 90 minut a na hřišti patřil k nejlepším hráčům svého týmu. Srbové se po bezbrankové remíze se Španěly rozešli smírně. V základní sestavě hrál srbský křídelník i proti Dánsku, jeho celek prohrál 0:2.
  • Liga národů sk. A, Srbsko – Španělsko 0:0 (0:0)
  • Liga národů sk. A, Dánsko – Srbsko 2:0 (1:0)
DÁNSKO
Dánsko v kádru s Peterem Vindahlem porazilo Švýcarsko i Srbsko shodně 2:0. V obou případech zůstal Peter na lavičce náhradníků.
  • Liga národů sk. A, Dánsko – Švýcarsko 2:0 (2:0)
KOSOVO
Ermal Krasniqi a Albion Rrahmani. Dvojice útočně laděných hráčů začala duel s Rumunskem na lavičce a do hry se dostala v 66. minutě. Kosované však vyšli střelecky naprázdno a s Rumuny padli rozdílem tří branek. Ve druhém klání na Kypru nastoupil Ermal v základní sestavě, Albion pak naskočil od úvodního hvizdu druhého poločasu. Uběhly sotva tři minuty a druhý jmenovaný hráč se střelecky prosadil. Kosovo na Kypru vyhrálo vysoko 4:0.
  • Liga národů sk. C, Kosovo – Rumunsko 0:3 (0:1)
  • Liga národů sk. C, Kypr – Kosovo 0:4 (0:2)
FINSKO
Kaan Kairinen nezasáhl ani do jednoho ze dvou zápasů, protože si ještě před prvním utkáním přivodil zranění. Náš středopolař tak reprezentační sraz opustil a vrátil se zpět do Čech.
  • Liga národů sk. B, Řecko – Finsko 3:0 (2:0)
  • Liga národů sk. B, Anglie – Finsko 2:0 (2:0)
EKVÁDOR
V reprezentačním výběru Ekvádoru nechyběl Angelo Preciado, jenž odehrál celé utkání proti Peru. Angelův tým zvítězil 1:0 a připsal si důležité tři body do tabulky v kvalifikaci o mistrovství světa.
  • Mistrovství světa – Kvalifikace, Brazílie – Ekvádor 1:0 (1:0)
  • Mistrovství světa – Kvalifikace, Ekvádor – Peru 1:0 (1:0)
ČESKO U21
Dres lvíčat proti Litvě oblékli Martin Suchomel, Patrik Vydra, Kryštof Daněk, Michal Ševčík a kapitán Václav Sejk. Poslední jmenovaný navíc tři minuty před koncem zápasu svou trefou rozhodl o výhře reprezentační jedenadvacítky. V závěru utkání přišel na pomoc svým spoluhráčům ještě Adam Ševínský. Pro zápas s Dánskem figurovalo v sestavě pět Sparťanů - Martin Suchomel, Patrik Vydra, Adam Karabec, Kryštof Daněk a Václav Sejk.
  • ME do 21 let – Kvalifikace, Litva U21 – Česko U21 1:2 (1:0)
  • ME do 21 let – Kvalifikace, Dánsko U21 – Česko U21 5:0 (1:0)