První ligová porážka

V páteční předehrávce jsme podlehli Sigmě 2:3

Po více než měsíční pauze se na Letnou vrátil prvoligový fotbal. V páteční předehrávce 10. kola nejvyšší české soutěže jsme přivítali olomouckou Sigmu. Skóre otevřel ve třinácté minutě Victor Olatunji. Ve druhém poločase však Sigma dokázala otočit skóre, a Hanákům jsme tak nakonec podlehli 2:3.
V úvodu utkání jsme se dostali do dvou velkých šancí. Haraslínův gól sice neplatil kvůli ofsajdu. Ve třinácté minutě však Vindahl poslal balon ideálně do běhu Birmančevićovi, který přesným centrem našel Victora Olatunjiho. Nigerijský útočník pak hlavičkou otevřel skóre zápasu. Pozdější fáze poločasu nenabídly větší příležitosti ani na jedné straně hřiště.
Na začátku druhého poločasu napálil Ryneš odvrácený míč do břevna. Neproměněnou šanci potrestal v 68. minutě Muritala, který si našel balon v našem vápně a poslal ho za Vindahlova záda. Skóre na stranu Sigmy postupně otočili Fiala se Zorvanem. V závěru utkání jsme z tlaku vytěžili snižující branku po Karsniqiho ráně, na vyrovnání už však nezbyl čas.
1 / 122
AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 2:3 (1:0)
Branky: 13. Olatunji (Birmančević), 90+1. Krasniqi (Rrahmani) – 68. Muritala (Mikulenka), 78. Fiala (Muritala), 86. Sláma. ŽK: 53. Laci, 82. Haraslín – 39. Muritala, 80. Šíp, 90+7. Stoppen. ČK: 89. Šíp. Rozhodčí: O. Berka – M. Vlček, L. Machač (D. Starý) | VAR: L. Szikszay | AVAR: J. Hrabovský. Návštěva: 16 538.
Sestava Sparty: Vindahl – Vitík, Panák (85. Krasniqi), Zelený – Ryneš, Laci (85. Sadílek), Kairinen, Preciado (61. Wiesner) – Haraslín, Olatunji (71. Rrahmani), Birmančević (61. Tuci).
Sestava Sigmy: Stoppen – Sláma, Král, Pokorný, Hadaš – Spáčil (90+4. Langer), Breite – Mikulenka (76. Šíp), Zorvan (90+4. Vraštil), Vodháněl (61. Fiala) – Muritala.