Remíza ve Stuttgartu

Z Německa si odvážíme bod za remízu 1:1

První venkovní utkání v ligové fázi Champions League jsme odehráli ve stuttgartské MHP Areně. Z horké německé půdy si nakonec odvážíme cenný bod za remízu 1:1.
Navzdory několika šancím a tyčce Vitíka se jako první radoval Stuttgart, když si v sedmé minutě naskočil na Mittelstädtův centr Millot. Domácí mohli zvýšit vedení ve 20. minutě, kdy na Vindahla uháněl Undav. Dánský brankář však ukázkově vystál svého protivníka a šanci zneškodnil. Krátce po půlhodině hry jsme srovnali skóre, z přímáku se na milimetry přesně trefil Kaan Kairinen. O šest minut později se po Rynešově dostal k hlavičce Birmančević, míč však orazítkoval břevno.
V úvodu druhého dějství si několik příležitostí vypracovali domácí, všechny však zlikvidoval Vindahl. Na druhé straně jsme se snažili skórovat ze dvou dlouhých autů, Zelený s Rynešem ovšem branku nevytěžili. Od poloviny druhého poločasu si Stuttgart vytvořil soustavný tlak. Do velké šance se dostal např. tři minuty před koncem Rieder, proti jeho střele zpoza šestnáctky ale vytáhl výtečný zákrok Vindahl. Gól už však nepadl, a tak utkání skončilo remízou 1:1.
1 / 119
VfB Stuttgart – AC Sparta Praha 1:1 (1:1)
Branky: 7. Millot – 32. Kairinen. ŽK: 12. Stenzel – 77. Kairinen. Rozhodčí: M. Lukjančukas – M. Mirauskas, V. Kazlauskas (M. Jackus) | VAR: J. Brisard | AVAR: W. Delajod. Návštěva: 60 000.
Sestava Stuttgartu: Nübel – Mittelstädt, Chabot, Rouault, Stenzel (62. Chase) – Stiller, Karazor (76. Touré) – Leweling (84. Rieder), Undav, Millot – Demirović (62. Führich).
Sestava Sparty: Vindahl – Vitík, Panák, Zelený –Ryneš, Kairinen, Laci (69. Sadílek), Preciado – Birmančević, Rrahmani (69. Olatunji), Haraslín (81. Krasniqi).