Prohra v Edenu

Ve 312. derby jsme podlehli rivalovi 1:2

Jedenácté kolo nejvyšší české soutěže uzavřelo 312. derby pražských „S“. Před říjnovou reprezentační přestávkou jsme podlehli našemu rivalovi z Vršovic 1:2.
Skóre utkání otevřel už ve druhé minutě Chytil, který nasměroval do sítě Dioufův centr z levé stran hřiště. Na druhé straně vedl rychlý protiútok Krasniqi. Jeho přihrávku pustil Laci na volného Birmančeviće, který si však se situací neporadil ideálně. Slavie neproměněnou šanci potrestala, střelou zpoza šestnáctky se prosadil Zafeiris. Snížit mohl ve 27. minutě Preciado, který si vytvořil spoustu prostoru po odvráceném rohovém kopu, balon však mezi tři tyče nedostal.
Na začátku druhého dějství diváci dlouho čekali na vážnější příležitost. V 65. minutě Birmančević získal balon na vlastní polovině a posunul ho na Haraslína, který našel rozběhnutého Rrahmaniho. Letní posila Sparty pak po zemi kolem obránce Zimy uklidila balon do sítě – 1:2. Deset minut před koncem měl po Lingrově centru šanci Zima, balon ale skončil vedle Vindahlovy branky. Vyloučení na obou stranách v nastavení už na konečném výsledku nic nezměnila.
1 / 105
SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 2:1 (2:0)
Branky: 2. Chytil (Diouf), 21. Zafeiris – 65. Rrahmani (Haraslín). ŽK: 52. Douděra, 60. Chorý, 72. Diouf, 86. Wallem, 89. Provod, 90+1. Zmrzlý, 90+4. Bořil – 20. Ryneš, 60. Vitík, 71. Kairinen, 87. Preciado, 90. Solbakken, 90+4. Vindahl, 90+8. Rrahmani. ČK: 90+8. Dorley – 90+3. Vitík. Rozhodčí: L. Szikszay – J. Paták, M. Volf (J. Všetečka) | VAR: J. Petřík | AVAR: J. Pečenka. Návštěva: 19308.
Sestava Slavie: Kinský – Holeš, Zima, Bořil – Douděra (82. Wallem), Zafeiris, Oscar, Diouf (90. Zmrzlý) – Chytil (60. Lingr), Provod – Chorý.
Sestava Sparty: Vindahl – Vitík, Panák, Sørensen – Ryneš (74. Zelený), Laci (83. Solbakken), Kairinen, Preciado – Krasniqi (63. Rrahmani), Olatunji (46. Haraslín), Birmančević (83. Daněk).