Vstupenky na utkání MOL cupu proti Zbrojovce Brno v prodeji zde.

NovinkyU-15U-14U-13U-12U-8

Tým U15 zvítězil v derby

Přehled výsledků mládeže

V úterý a ve středu odehrály ligové zápasy tři sparťanské týmy. U15 úspěšně zvládla derby, čtrnáctka naopak na druhém břehu prohrála. Kategorie U12 a U13 byly úspěšné proti kvalitním týmům Pardubic. Tým do osmi let si navíc zajistil postup na finálový turnaj PLANEO CUPu.
U15
SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 1:2 (1:2)
Branky: 27. Kostečka (vla.) – 11. Kropík, 39. Hrodek.
Sparta: Michal – Kostečka, Kronberger, Makovský (61. Tichý) – Kmeť, Klíma, Havrlík, Müller – Rus (3. Kropík, 38. Mazyarchuk), Hrodek, Hrdlička (71. Holoubek).
Trenér Matyáš Kudela hodnotí duel: „Naši hráči dnes odehráli skvělý zápas. Během prvního poločasu několikrát domácí zamkli na jejich polovině a byli v několika gólových šancích. Neutlumil nás ani vlastní gól, po kterém jsme si okamžitě vypracovali několik dobrých šancí k navýšení skóre, ve kterých jsme však ještě byli nepřesní. Těsně před koncem prvního poločasu jsme však po krásné kombinační situaci přes celé hřiště zvýšili na 2:1. I vstup do druhého poločasu jsme měli velmi aktivní a domácí přehrávali. Dvacet minut před koncem zápasu jsme navíc měli možnost navýšit skóre z pokutového kopu. Tuto šanci jsme však nevyužili. Od té doby to byl zápas nahoru dolu se šancemi na obou stranách. Nám se v tomto časovém úseku příliš nedařilo udržet míč a kombinovat. Chlapci však závěr zápasu neuvěřitelně odbojovali a zaslouženě zápas dotáhli do vítězného konce.“
U14
SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 2:1 (1:0)
Branky: 35. Kléma, 45. Sklenář – 64. Hašler.
Sparta: Šuťák – Ježek, Skuhravý, Baroch – Vitarigov (55. Tůma), Ševínský (55. Macků), Malý, Press – Kapusňak, Hašler, Kubín (41. Štěpnička)
Trenér Tomáš Kabelák hodnotí duel: „Hned z rozehrávky nám chybělo ke gólu pár centimetrů při hlavičce, která skončila po odrazu od břevna před brankovou čárou. Po zbytek poločasu jsme si však žádnou další velkou šanci nevytvořili. Naopak soupeř se dostal lehce do vedení. Navíc na začátku druhé půle svůj náskok navýšil po naší nepřesné rozehrávce. V posledních třeceti minutách jsme konečně zvýšili aktivitu na útočné polovině a dokázali si vytvořit tlak a šance. Podařilo se nám však pouze snížit skóre. Po celé utkání jsme se těžko dostávali do bloku soupeře, který hrál navíc po zisku míče velmi jednoduše. Bohužel utkání oko fotbalového diváka určitě nenadchlo, což je, zvláště v této kategorii, naším cílem.“
U13
AC Sparta Praha – FK Pardubice 9:1 (1:0, 4:0, 4:1)
Branky ACS: 3x Brosch, Winterling, Jelínek, Pračko, Žák, Macháč, Domdjoni.
Sparta: Starec, Sňozík, Žák, Machač, Brosch, Hlava, Jelínek (C), Domdjoni, Pračko, Tomeček, Fafejta, Slabý, Winterling.
Trenér Jan Šabacký hodnotí duel: „Ve vloženém kole jsme přivítali tým Pardubic, které mají velice kvalitní akademii. V prvních 30 minut se hrálo vyrovnané utkání, které bylo plné nevynucených chyb a ztrát. Na konci první třetiny jsme se dostali do vedení 1:0. Ve druhé jsme zlepšili pohyb a byla znát naše lepší technická kvalita, zaslouženě ji kluci vyhráli 4:0. V poslední třetině jsme dostali brzký gól hned po úvodním hvizdu, ale na děj utkání to nemělo velký vliv.“
U12
AC Sparta Praha – FK Pardubice 15:2 (8:0, 2:1, 5:1)
Branky ACS: 7x Sommer, 3x Hruška, 2x Bocchetti, Pantie, Haller, Čagánek.
Sparta: Seďa, Jirk, Pantie, Kisel, Hruška, Bocchetti (C), Miramand, Haller, Sommer, Karas, Kult, Čagánek.
Trenér Filip Kracík hodnotí duel: „Zápas se nám povedlo rozhodnout výbornou první třetinou. Hru jsme kontrolovali celých 90 minut, byli jsme velmi dominantní na míči a kluci se tak mohli rozvíjet hlavně v situacích na naší útočné polovině. Jsem rád, že jsme i za rozhodnutého stavu nepolevili a zůstali jsme správně nastavení.“
U8
Osmička se představila na kvalifikačním turnaji PLANEO CUPu na půdě Petřínu Plzeň. Po šesti vítězstvích se skóre 91:5 si sparťané přesvědčivě zajistili místenku na finálovém turnaji po postupu z prvního místa.
Sparta: Samec, Halaburda, Kolaja, Kotora, Magomedov, Nápravník, Samuel.