První výhra sezony

Sparťané se dočkali svého prvního vítězství v sezoně, když zvítězili na půdě Mladé Boleslavi 1:0. O třech bodech rozhodl David Lafata, když hlavou v gól proměnil centr Jonathana Biabianyho.

Sparťané se dočkali svého prvního vítězství v sezoně, když zvítězili na půdě Mladé Boleslavi 1:0. O třech bodech rozhodl David Lafata, když hlavou v gól proměnil centr Jonathana Biabianyho.
Základní sestava se ani tentokrát neobešla beze změn. Koubek nahradil Dúbravku, Zahustel Karavaeva, Sáček Mavubu, Lafata Janka a Plavšiće Jonathan Biabiany, nejnovější posila letenských. Z rozcvičky navíc předčasně odešel Michal Kadlec a na levém kraji obrany začal Eldar Ćivić.
V samotném utkání se nejprve ukázali oba brankáři; Koubek vykopl nebezpečnou střelu Fleišmana, na druhé straně pak Vejmola vychytal Biabianyho tutovku po chytrém lobu za obranu.
Skóre se měnilo až téměř po půlhodině hry, kdy Sáček krásnou kolmicí vysunul Biabianyho, ten odcentroval a David Lafata hlavou otevřel skóre.
Domácí do druhé půle zvýšili aktivitu a hru vyrovnali, jenže sparťané její průběh kontrolovali. V dobré pozici po kolmici za obranu se v největší příležitosti druhého poločasu octl Zahustel, ale svou přihrávkou před branku nenašel žádného ze svých spoluhráčů. Na druhé straně svou nepříjemnou přízemní střelou kontroval Takács, jenže braku minul.
Neúspěšný byl i se svými dvěma nadějnými pokusy Plavšić, jenže napoprvé z brejku trefil jen Vejmolu, napodruhé skluzujícího Stronatiho. V samotném závěru pak z rychlého protiútoku odcentroval a Tomáš Rosický trefil hlavou tyč.
Sparťané i tak zápas dovedli do vítězného konce a radují se ze zisku tří bodů.
FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha 0:1 (0:1)
Branka: 28. Lafata. ŽK: Stronati - Ćivić, Sáček. Rozhodčí: Jílek - Blažej, Arnošt. Diváci: 5000.
Mladá Boleslav: Vejmola - Čmovš (74. Babalj), Da Silva, Stronati, Fleišman - Takács, Jánoš (72. Rada) - Pauschek, Matějovský, Přikryl - Komličenko (63. Mareš).
Sparta: Koubek - Zahustel, Štetina, Mareček, Ćivić - Mandjec, Sáček - Biabiany (79. Karavaev), M. Frýdek (63. Rosický), Ben Chaim (71. Plavšić) - Lafata.