Karetní drama v Liberci

Sparťané si tři body z Liberce nevezou, přestože jim byli blízko. Za stavu 1:0 pro letenské šel Slovan do devíti, dokázal ale vyrovnat a nerozhodný stav udržet až do konce.

Sparťané si tři body z Liberce nevezou, přestože jim byli blízko. Za stavu 1:0 pro letenské šel Slovan do devíti, dokázal ale vyrovnat a nerozhodný stav udržet až do konce.
Trenér Stramaccioni poprvé v sezoně nesáhl do sestavy, která tak od posledního utkání na půdě Mladé Boleslavi nedoznala žádných změn. Pozitivem je návrat Josefa Šurala, který pod Ještědem začal na lavičce.
Samotné utkání začali lépe domácí a v největší šanci Slovanu v prvním poločase se po Coufalově centru zprava octl Malinský, který však míč netrefil ideálně a Koubka neohrozil.
Pak začala pomalu tempo diktovat Sparta, která se také jako první radovala. Z levé strany odcentroval Eldar Ćivić a Martin Frýdek posunul míč za Koláře a otevřel tak skóre.
Spolupráce těchto dvou fotbalistů zafungovala i o pár minut později, kdy Frýdek po obdobné akci hlavičkoval vedle domácí branky. Do stejných míst pak chvíli nato zamířila i tečovaná střela Davida Lafaty.
Domácí vstoupili do druhé půle znovu aktivně, jenže jejich situaci zkomplikovaly dvě žluté karty, které byly pro Kúdelu a Kerbra druhými, a oba fotbalisté tak předčasně zamířili do sprch.
Slovanu se ale záhy podařilo vyrovnat. Standardku Potočného z dobré pozice Koubek neudržel a Breite volný míč dorazil do odkryté sítě.
Krátce na to byla situace ještě horší, když se po druhé žluté kartě za Kúdelou a Kerbrem poroučel do sprch i Eldar Ćivić a sparťané hráli o desíti.
Závěrečnému tlaku sparťanů už Slovan odolal a Sparta z Liberce veze jediný bod za remízu 1:1.
FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha 1:1 (0:1)
Branky: 63. Breite - 27. M. Frýdek. ŽK: Kúdela, Ševčík, Kerbr, Coufal - Sáček, Mandjeck, Ben Chaim, Ćivić, Rosický. ČK: Kúdela, Kerbr - Ćivić. Rozhodčí: Zelinka - Hrabovský, Vlček. Diváci: 9800.
Slovan: Kolář - Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr - Malinský (46. Graiciar), Folprecht (90. Voltr), Mikula, Breite, Ševčík - Potočný.
Sparta: Koubek - Zahustel, Mareček, Štetina, Ćivić - Mandjeck, Sáček (67. Rosický) - Biabiany, M. Frýdek, Ben Chaim (81. Janko) - Lafata (73. Šural).