Prohra s Wolves

Béčko podlehlo anglickému celku 1:2

K prvnímu skupinovému utkání letošního ročníku Premier League International Cupu nastoupila rezerva proti Wolverhamptonu. Skóre otevřel Chirewa, který proměnil penaltu nařízenou po nepovedené rozehrávce sparťanů. Ti navíc museli po Lillingově faulu z 57. minuty dohrávat o deseti hráčích. Přesilovku využil Whittingham, a přestože se Schánělcovi podařilo v nastavení snížit, na vyrovnání už to bohužel nestačilo.
Ani jeden z týmů se v úvodu utkání nikam nehnal. Domácí šestnáctku sparťané poprvé navštívili v páté minutě, kdy Penxa přiťukl balon do běhu Lillingovi, přízemní centr však skončil v rukách Younga. Poté Hodoušův centr z pravé strany našel Schánělce, ale jeho střela z první skončila v ochozech Molineux Stadium. Na druhé straně pelášil po pravé lajně Chiwome, včas ho zakřižoval Vydra, který poslal míč za autovou čáru.
První šanci si domácí vypracovali ve 14. minutě, kdy unikl po lajně Keto-Diyawa, Ševínský tělem zkušeně odstavil ve vápně nabíhajícího útočníka. Ačkoliv se na balonu více drželi sparťané, šli nakonec do vedení jako první hráči v oranžovém. Nepovedenou rozehrávku béčka vystihli napadající útočníci a situaci musel Lilling uhasit faulem v pokutovém území. Na následnou penaltu Chirewy si Surovčík sice sáhl, ale první brance domácích nezabránil.
Sparťané museli být i nadále obezřetní vůči vytaženému presinku Wolverhamptonu, který měl zároveň dobře srovnanou defenzivu. Béčku se po delší dobu nedařilo propracovat do vážnější příležitosti. Až v 38. minutě Ojinnaka podskočil dlouhý balon mířící na rozběhnutého Ruse, který si zpracoval míč a přízemní ranou orazítkoval tyč. Poté sparťanský útočník centroval od rohového praporku a Ševínského hlavička skončila těsně nad.
Zkraje druhého poločasu se Hodouš nepříjemně střetl s Barnettem, domácí hráč byl nakonec nucen vystřídat a na trávník se dostal paraguayský talent Enso González. V 57. minutě fauloval Lilling na středu hřiště Jordaa, za což uviděl druhou žlutou kartu, a sparťané tak dohrávali utkání v deseti. Přesilovku načal střelou zpoza vápna sám faulovaný hráč, ostrý projektil letěl těsně nad Surovčíkovu branku.
Oslabené béčko se nacházelo v těžké pozici, domácí je do vyložených šancí nepouštěli. Po rohovém kopu to zkusil Schánělec, ale Young schoval balon ve své náruči. Hráči Wolverhamptonu se uklidnili a začali si vytvářet nebezpečné šance. Po levé straně unikl Keto-Diyawa a do vápna mu nabíhalo hned několik spoluhráčů. Záložník Wolves se rozhodl pro individuální zakončení, které Surovčík vyrazil. Další slušnou příležitost měl González, jež se z levé strany snažil nacpat balon pod břevno, Surovčík však střelu vytáhl na roh.
V 73. minutě vystihl Vydrovu rozehrávku Chirewa, který mohl vstřelit svůj druhý gól v zápase, Surovčík proti němu vytáhl další kvalitní zákrok. O pár vteřin později přešel Wolverhampton do přečíslení, González si vybral na levé straně běžícího Keta-Diyawu, ale jeho zpětnému centru chyběla přesnost. Poté se do útoku vydalo béčko, Penxova střela z první však nezamířila k tyči tak, jak si to sparťanský záložník představoval.
Wolverhampton dále využíval otevřenější obranu rezervy. Chiwomeho únik ještě Ševínský zastavil čistým skluzem ve vápně. Pak ale domácí útočník narýsoval průnikovou přihrávku na Whittinghama, který se tváří v tvář Surovčíkovi nemýlil. Ani druhý inkasovaný gól béčko nepoložil. V nastavení Hranoš poslal centr do vápna na své spoluhráče, k míči se probojoval Schánělec a uklidil ho do Youngovy branky! Vyrovnat už se však béčku bohužel nepodařilo.
Rezerva v prvním skupinovém zápase Premier League International Cupu podlehla Wolverhamptonu 1:2. Na ostrovech se znovu představí ve čtvrtek 7. prosince, kdy se střetne s jednadvacítkou Leedsu United.
Wolverhampton Wanderers U21 – AC Sparta Praha B 2:1 (1:0)
Branky: 21. Chirewa (pen.), 85. Whittingham (Chiwome) – 90+3. Schánělec (Hranoš). ŽK: 33. Barnett, 38. Hubner – 20. Lilling, 55. Schánělec, 90+6. Hodouš. ČK: 57. Lilling. Rozhodčí: R. Ricardo.
Sestava Wolves: Young – Hubner, Kandola, Ojinnaka – Keto-Diyawa, Jordao, Whittingham, Kaleta (90. Okoduwa) – Barnett (53. González), Chiwome (90. Farmer), Chirewa (77. Hesketh).
Sestava Sparty: Surovčík – Večerka, Ševínský (85. Michl), Vydra – Penxa, Lilling, Okeke (46. Tošnar), Hodouš – Mokrovics (69. Tesař), Schánělec, Rus (69. Hranoš).