Výhra nad Jabloncem

Soustředění s vítěznou tečkou

Zimní soustředění v Krkonoších zakončili svěřenci trenéra Luboše Loučky přátelským zápasem s rezervou Jablonce. Diváci se na stadionu ve Vrchlabí dočkali dvou branek, obě padly v prvním poločase. Hned zkraje utkání se po přihrávce Nelsona Okekeho prosadil Daniel Rus, ve 26. minutě pak upravil skóre střelou na zadní tyč Vojtěch Hranoš. Béčko zvítězilo nad rezervou Jablonce 2:0.
Sparťané odstartovali zápas na jedničku. Už po minutě hry získal Okeke míč ve středu pole a narýsoval perfektní přihrávku za obranu Rusovi, který obešel brankáře Kotlína a poslal béčko do vedení! O chvíli později mohla rezerva vést o dva góly, když se uvolnil Hranoš. Jeho individuální šanci završil gólovou dorážkou Penxa, rozhodčí ho však nachytal v ofsajdovém postavení.
Béčko nepolevovalo v aktivitě. Hodouš doběhl balon těsně před autovou čárou a nacentroval balon na Rusa, který nadvakrát neprostřelil Kotlína s blokujícím Vošahlíkem. Ve 12. minutě způsobil zmatky v jablonecké obraně na krátko zahraný rohový kop, Okekeho střelu ale vyrazil na čáře Hušek. Poté sparťanský záložník hledal na zadní tyči nabíhajícího Penxu, tomu však k balonu pár centimetrů chybělo.
Jablonec se do hry tolik nedostával, ojedinělou střelu z dálky zblokoval Ševínský na roh. S čím však sparťané měli občas potíže byl vysunutý presink soupeře. Ve 23. minutě se jim ho podařilo rychle přehrát a ukázkově přejít do protiútoku, Rusovu střelu ale bez problému uklidil Kotlín ve své náruči. O pár minut později už však jablonecký brankář inkasoval, po individuální akci se střelou na zadní prosadil Hranoš!
Po druhé brance sparťané trochu zvolnili tempo a Jablonec měl k dispozici několik rohových kopů, žádný z nich se však neujal. Ve 37. minutě Ševínský našel dlouhým balonem za obranu Rusa, který se pod tlakem Huška snažil z první přelobovat Kotlína, míč ale skončil těsně vedle branky. Na druhé straně centroval do sparťanského vápna Werani. Situaci kontroloval Kolář, který jinak tolik práce v první půli neměl.
Do druhého dějství vstoupilo béčko hned s devíti změnami a chvíli si zvykalo na tempo hry. Ani jeden celek si po delší dobu nebyl schopný vytvořit vážnou příležitost. Až v 57. minutě Novák fauloval před hranicí šestnáctky svého protihráče a Jablonec dostal možnost zahrávat standardní situaci. Ritter však Nalezinkovu bránu přestřelil.
V 62. minutě zahrával další standardku Jablonce Breda. Centr na zadní tyč si ve vzduchu sebral Nalezinek, poté se ale nepříjemně srazil s nabíhajícím Velichem. Oba hráči naštěstí mohli pokračovat ve hře. O deset minut později se sparťané po rohovém kopu drželi před vápnem soupeře. K balonu se po sérii centrů dostal nehlídaný Váňa, střílený centr však skončil za autovou čárou.
Béčko dokázalo nakonec dopravit balon do sítě i ve druhém poločase, když se po Váňově průnikové přihrávce prosadil Šiler. Bohužel se ale nacházel v ofsajdu. Nejvážnější příležitost se sparťanům naskytla poté, co se Jablonec snažil dotáhnout manko za cenu otevřenější obrany. Přečíslení pěti hráčů v rudých dresech proti dvěma zelenobílým obráncům ale nebylo úspěšně zakončeno, a tak se sparťané museli spokojit s vítězstvím 2:0.
AC Sparta Praha B – FK Jablonec B 2:0 (2:0)
Branky: 2. Rus (Okeke), 26. Hranoš. ŽK: 37. Okeke – 59. Ritter, 79. Diviš.
Sestava Sparty: Kolář (46. Nalezinek) – Večerka, Ševínský, Uhrinčať (46. Jedlička) – Penxa (46. Novák), Okeke (46. Tošnar), Lilling (46. Horák), Hodouš (46. Váňa) – Mokrovics (46. Vitarigov), Rus (46. Šiler), Hranoš (46. Osmani).
Sestava Jablonce: Kotlín – Werani, Hušek (46. Diviš), Vošahlík, Malý – Kubín T., Svoboda (46. Kubín M.) – Breda, Ritter (85. Novotný), Gaši (85. Kubát) – Velich.